15-10-200200:00

Міністр юстиції зустрівся зі спотерігачами ПАРЄ

Доповідач по Україні в Парламентській Асамблеї Ради Європи Ханна Северінсен заявляє про завершення моніторингового процесу щодо виконання зобов\'язань, узятих на себе Україною в юридичній сфері. Таку думку вона висловила у 15 жовтня 2002 р. у Києві по закінченні зустрічі з міністром юстиції України Олександром Лавриновичем.

У ході бесіди представники ПАРЄ, відзначивши виконання Україною практично всіх узятих зобов\'язань в юридичній сфері, акцентували увагу на питанні виведення з підпорядкування МВС України установ тимчасового змісту затриманих. «У Страсбурзі оприлюднена доповідь, у якій містяться критичні зауваження до України щодо цього питання. Також під час зустрічі з уповноваженим Верховної Ради України по правах людини Ніною Карпачовою відзначалося, що ця проблема залишається однієї із найголовніших», - сказала Х.Северінсен. Спостерігач нагадала, що в зобов\'язаннях, узятих на себе Україною при вступі в СЕ, було зазначено, що установи тимчасового змісту затриманих повинні бути передані Мін\'юсту.

Міністр юстиції відзначив, що пенітенціарна система уже виведена з підпорядкування МВС, і протягом достатнього часу існує Департамент по виконанню покарань, підпорядкований уряду України. «У свою чергу ми пропонуємо зробити так, як це передбачено зобов\'язаннями - щоб департамент був введений у систему Мін\'юсту», - сказав А.Лавринович.

Разом з тим ізолятори тимчасового утримання (ІТУ) дотепер перебувають у віданні МВС і Служби безпеки України. Однак до Кабінету Міністрів вже надійшов законопроект, розроблений Службою безпеки України, щодо передачі ізоляторів у загальну пенітенціарну систему. «Ми будемо наполягати, щоб установи попереднього ув\'язнення ввійшли в систему департаменту по виконанню покарань», - підкреслив міністр.

У ході дискусії, на якій обговорювався статус Департаменту виконання покарань в плані його відомчої належності, А.Лавринович також підкреслив, що вважає «неправильним використання міжнародних інститутів, таких як РЄ, у питаннях, що не стосуються загальнодержавних проблем». «Залишіть цю проблему, і ми вирішимо її самі», - сказав він.

Х.Северінсен погодилася з точкою зору Міністра юстиції України. «Це справа України. Головне - вивести систему установ тимчасового утримання з підпорядкування МВС», - сказала вона.

«Я можу поставити підпис під цим формулюванням: ІТУ повинні бути передані із системи МВС в підпорядкування Департаменту, все інше - справа України. Але я особисто буду переконувати Кабінет міністрів, щоб уся пенітенціарна система була віднесена до відання Мін\'юсту», - відповів А.Лавринович.

Коментуючи підсумки зустрічі, міністр відзначив, що «уперше за увесь час спілкування представники ПАРЄ заявили про закінчення процесу моніторингу України щодо узятих зобов\'язань в юридичній сфері».

Прес-служба Міністерства юстиції України
Tел. 229-88-70
E-mail: press@minjust.gov.ua