30-05-201715:59

Мін’юст готовий зареєструвати зміну назви партії Михайла Саакашвілі як тільки отримає визначений законом пакет документів, - Павло Петренко

Міністерство юстиції наразі не має жодних документів, необхідних для реєстрації зміни назви політичної партії «Рух нових сил» на «Рух нових сил Михайла Саакашвілі». Однак Мін’юст готовий у найкоротші терміни провести реєстрацію зміни у разі отримання передбаченого законодавством пакету документів, включаючи згоду пана Саакашвілі на використання його імені та прізвища. Про це сьогодні в ході спілкування з журналістами повідомив Міністр юстиції Павло Петренко.

Очільник Мін’юсту наголосив, що всі звинувачення пана Саакашвілі щодо небажання Міністерства юстиції у реєстрації змін до установчих документів партії «Рух нових сил» та зміни назви партії на «Рух нових сил Михайла Саакашвілі» не відповідють дійсності й є обманом громадян. Адже на сьогоднішній день у Міністерстві юстиції немає жодного документа для зміни назви. Це підтверджується витягом з реєстру вхідної кореспонденції Міністерства юстиції.

«Як Міністр юстиції я офіційно заявляю, що ми реєструємо всі без виключення партії, не залежно від того опозиційні вони чи провладні. Я звертаюся до представників політичної партії «Рух нових сил» з простим закликом – якщо ви маєте бажання змінити назву, то подайте до органів юстиції пакет документів, який повністю відповідає вимогам чинного законодавства. За виконання цих простих умов ми невідкладно зареєструємо нову назву партії», - наголосив очільник Мін’юсту.

Так само огульними, за його словами, є звинувачення співробітників органів юстиції у незаконній реєстрації політичної партії «Блок Михайла Саакашвілі».

На початку 2016 року представники даної політичної сили подали до Міністерства юстиції відповідний пакет документів. Міністерство юстиції тоді відмовило в реєстрації. Однак заявники пішли до суду з вимогою зобов’язати Міністерство юстиції зареєструвати політичну силу. Михайло Саакашвілі знав про цей судовий процес, який в 3 інстанціях тривав більше року, але не виявив бажання включитися в нього. Всі судові інстанції в Україні підтвердили вимоги позивачів і зобов’язали Мін’юст зареєструвати партію. Тож Міністерство юстиції було зобов’язане провести цю реєстрацію.

Очільник Мін’юсту також заявив, що постійними публічними скандалами Михайло Саакашвілі просто знищив свою репутацію.

«Він влаштував у стінах Міністерства юстиції скандал і справжню вуличну лайку з нецензурною лексикою, намагався спровокувати нас на аналогічні дії й бійку. Це точно не відповідає нормам поведінки не лише політика, а будь-якого нормального громадянина. Така поведінка неприпустима. Політик і державний діяч Європейського масштабу так себе не веде», - додав Міністр юстиції.

Він наголосив, що команда Мін’юсту ніколи не вестиметься на такі дешеві провокації і намагання маніпулювати собою.

«Я не буду вестися на ці провокації. Адже політика майбутнього і політика європейських стандартів передбачають дотримання законів і діалог. Політика минулого – це популізм, це брехня, це лайка», - сказав очільник Мін’юсту.

При цьому Павло Петренко порадив українцям пильно стежити за вчинками політиків і їх поведінкою.

«Оцінюйте політиків за їх конкретними діями та результатам роботи, а не за гучними заявами і скандалами.  Міністерство юстиції – це не місце для скандалів і тиску. Це принципова позиція нашої команди», - заявив він.

Воодночас він наголосив на тому, що не залишить таку поведінку Михайла Саакакшвілі без реакції - найближчим часом подасть судовий позов з вимогою захисту честі та гідності.

«Я прийняв рішення подати позов за всіма заявами, які робив Михайло Саакашвілі щодо захисту честі і гідності. І мова не лише про мою особисту честь і гідність, а й про честь та гідність всієї команди Міністерства юстиції, яка 3 роки працює для того, щоб змінити цю країну. Ніхто не має права маніпулювати і обманювати громадян», - заявив Павло Петренко.

Перший заступник Міністра юстиції Наталія Севостьянова у свою чергу сказала, що вона не очікувала від представника української політики такої неадекватної поведінки в стінах Міністерства юстиції.

«За 3 роки ми багато різних ситуацій пережили, адже знали, що на шляху реформ нашим найбільшим ворогом є популізм, маніпуляція фактами і бажання отримати додаткові політичні бали. Однак ми не очікували почути лайку у відповідь на конструктивні пропозиції Міністра юстиції щодо вирішення цієї проблеми. Мітинг триває півдня, а документи щодо зміни назви партії так ніхто й не подав. На нашу думку, це є свідченням того, що ніхто не зацікавлений в результаті та намагаються використати цю ситуацію для власного піару», - зауважила Наталія Севостьянова.

За словами заступника Міністра юстиції Гії Гецадзе, українське законодавство передбачає, що в разі використання політичною партією імені чи прізвище фізичної особи, необхідно отримати письмову згоду такої особи.

«У випадку з бажанням партії «Рух нових сил» такої згоди Михайла Саакашвілі не було. Ми не знаємо свідомо чи ні так було вчинено, але без наявності цього документа зареєструвати зміну назви партії неможливо», - сказав Гія Гецадзе.

При цьому він наголосив на своїх дружніх відносинах з Михайлом Саакашвілі та зауважив, що пишається тим, що свого часу в Грузії працював у його команді реформаторів. 

"Однак, Платон мій друг, та істина дорожча", - сказав він.