04-10-200200:00

Мінюст та митники обговорять проблеми конфіскації майна

Проблеми, що виникають у органів державної виконавчої служби при виконанні рішень судів щодо конфіскації майна, вилученого митними органами, будуть обговорені 7 жовтня на спільному розширеному засіданні колегій Міністерства юстиції України та Державної митної служби України. Як повідомили прес-службі Мінюсту в Департаменті державної виконавчої служби Міністерства, планується розглянути ряд проблемних питань, що виникають при виконанні таких рішень, а також ухвалити спільну постанову колегій Міністерства юстиції та Державної митної служби України "Про взаємодію та координацію дій органів державної виконавчої служби та митних органів при виконанні рішень судів щодо конфіскації майна, вилученого митними органами".

За словами директора Департаменту Людмили Павлової, на засіданні буде обговорено, зокрема, проблему відсутності єдиного порядку обліку і проходження вилученого митними органами та конфіскованого за рішеннями судів майна. Ще одна проблема, яку планується обговорити на спільному засіданні, полягає в розбіжності між оцінкою конфіскованого майна при вилученні митними органами та оцінкою, яка здійснюється в процесі виконавчого провадження. Буде також обговорено проблему з реалізацією конфіскованих автотранспортних засобів, оскільки з набранням чинності Закону України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо державної підтримки автомобілебудівної промисловості України", продаж автомобілів ввезених в Україну і конфіскованих здійснюється з нарахуванням податків та зборів, що справляються при імпорті автомобілів відповідно до закону, в результаті чого вартість такого автотранспорту значно перевищує ринкову. Планується обговорити проблему недотримання термінів передачі конфіскованого майна.

У роботі засідання візьмуть участь: Міністр юстиції України О. Лавринович, голова Державної митної служби України М.Каленський, заступник Глави Адміністрації Президента України Л. Підпалов, заступник Глави Адміністрації Президента України - керівник Головного управління з питань діяльності військових формувань та правоохоронних органів М. Білоконь, перший віце-прем\'єр-міністр УкраїниО. Дубина, Генеральний прокурор України С.Піскун, голова Служби безпеки України В. Радченко, Міністр внутрішніх справ України Ю.Смирнов, голова Державної податкової адміністрації України М.Азаров, голова Вищого господарського суду України Д. Притика, керівники Міністерства юстиції України та Державної митної служби України, начальники регіональних митниць, народні депутати України.

Прес-служба Міністерства юстиції України
Tел. 229-88-70
E-mail: press@minjust.gov.ua