«Меморандум передбачає об’єднання зусиль щодо підключення агентства до всіх без виключення реєстрів, які оперуються Міністеством юстиції. Це дуже важливий крок, адже для ефективної превенції, моніторингу діяльності та життя державних службовців у агентства має бути відповідний інструмент. Таким інструментом є доступ до всіх баз даних: нерухомості, бізнесу, антикорупційного реєстру та інших», - зазначив Міністр юстиції.
Він також наголосив, що Мін’юст повністю сприятиме НАЗК щодо оперування реєстрами, адже нині вкрай важливо, щоб превентивний антикорупційний орган якомога швидше запрацював максимально потужно і продемонстрував ефективну роботу.
«Ми перший орган, який надає доступ НАЗК до власних баз даних. Ми хочемо, щоб агентство ефективно виконувало свою основну функцію – моніторинг життя державних службовців. Це розкриття інформації про тих державних службовців, які ведуть неналежний спосіб життя, які займаються корупцією і мають статки, котрі не відповідають їхнім деклараціям», - зауважив очільник Мін’юсту.
Він нагадав: протягом останніх 25 років не було прозорої системи контролю за діяльністю держслужбовців. Через це Україна отримала державний апарат, який, не зважаючи на низькі зарплати, мав величезні статки, не задеклароване майно і родичів мільйонерів.
На його переконання, нова електронна система декларування, яка оперується агентством, стане ефективною лише в тому випадку, коли буде синхронізована з реєстрами Міністерства юстиції та інших органів влади.
«Запуск електронного декларування і моніторингу життя держслужбовців – це дуже серйозний превентивний захід для того, щоб державна служба очистилася від людей, які не можуть пояснити звідки у них такі статки. Ми зможемо знайти достойних людей, які прийдуть в нову державну службу через конкурси», - додав Павло Петренко.
За словами Наталії Корчак, агентство не лише моніторитиме декларації, а й виконуватиме багато інших функцій, які неможливо здійснити без обміну інформацією з іншими державними органами.
«Будуючи комплексну систему захисту,ми маємо дбати про те, щоб система електронного декларування була в режимі реального часу під’єднана до баз даних. Так ми мінімізуємо людський фактор при моніторингу невідповідностей в деклараціях та усунемо ризик суб’єктивізму», - зауважила голова НАЗК.
За її словами, усі державні органи мають об’єднувати зусилля задля створення платформи для формування єдиної бази даних.