01-12-200300:00

Мін‘юст виявив незаконне застосування Закарпатською держадміністрацією незареєстрованих нормативних актів

Спеціальний контрольний підрозділ Міністерства юстиції виявив незаконне застосування Закарпатською державною облдержадміністрацією незареєстрованих нормативних актів. Роботу облдержадміністрації щодо реєстрації та переобліку виданих цим органом нормативно-правових актів визнана незадовільною. Про це повідомив Міністр юстиції України Олександр Лавринович за результатами перевірки стану державної реєстрації нормативно-правових актів Закарпатською держадміністрацією та Закарпатським управлінням юстиції.

За словами Міністра, протягом 2003 року це вже друге зауваження щодо незадовільності роботи з нормативно-правовими актами, що надсилається в Закарпатську держадміністрацію. Обласне управління юстиції вже надсилало лист голові обладміністрації щодо вжиття необхідних заходів за підсумками перевірки нормативних актів 2002 року та першої половини 2003 року. “Проте недоліки з питань оприлюднення та перегляду нормативно-правових актів не усунено” – зазначив Міністр юстиції.

„Застосування незареєстрованих нормативно-правових актів протирічить закону. Все, що робилося Закарпатською держадміністрацією на підставі незареєстрованих нормативних актів є незаконним.” – наголосив Міністр.

2002 року, повідомив Олександр Лавринович, облдержаміністрацією було незареєстровано 7 нормативних актів, зокрема розпорядження голови Закарпатської обласної державної адміністрації від "Про організацію контролю за дотриманням законодавства у сфері автоперевезень”, "Про постійний тендерний комітет обласної державної адміністрації”, "Про надання населенню субсидій готівкою для відшкодування витрат на придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива" та "Про постійно діючу раду з питань залучення іноземних інвестицій".

У 2003 році не були зареєстровані 4 розпорядження голови Закарпатської обласної державної адміністрації. Зокрема, "Про визначення органів виконавчої влади, уповноважених на видачу ліцензій "; "Про проведення аукціону з продажу земельних ділянок, розташованих на території Павшинської сільської ради Мукачівського району і Мукачівської міської ради" та "Про затвердження лімітів на утворення та розміщення відходів по Закарпатській області".

Міністр також повідомив, протягом 2003 року з 47 виданих нормативно-правових актів Закарпатська держадміністрація опублікувала з запізненням лише 17. Нормативні акти держадміністрації переглядалися на відповідність законодавству лише за останні два роки, причому виключно з ініціативи обласного управління юстиції. В самій держадміністрації не створено комісію по перегляду виданих нею актів законодавства на відповідність чинному, не визначено відповідальних за це осіб. Розпорядження про подання на державну реєстрацію нормативно-правових атів відсутні в більшості райдержадміністрацій області. В юридичній службі облдержадміністрації ведеться облік зареєстрованих нормативних актів, проте самі акти відсутні, через що відсутня сама можливість їх переглянути.

За інформацією Закарпатського управління юстиції, протягом 2003 року облуправлінням було проведено індивідуальні навчання з 12 працівниками юридичних служб органів виконавчої влади, органів господарського управління та контролю. Всі вони були забезпечені Методичним посібником з питань державної реєстрації нормативно-правових актів.

Прес-служба Міністерства юстиції України
Tел. 229-88-70
E-mail: press@minjust.gov.ua