14-06-200200:00

На колегії Мін'юсту визнано необхідність прийняття Закону України "Про нормативні правові акти"

Протягом наступного тижня Міністерство юстиції України узагальнить пропозиції щодо необхідності розробки проекту Закону України "Про нормативні правові акти". Таке рішення було ухвалене сьогодні, 14 червня 2002 року, на виїзній розширеній колегії Міністерства юстиції України у Вінниці за участю Міністра юстиції України Олександра Лавриновича. У засіданні колегії взяли участь Держсекретар Міністерства юстиції А.Заєць, перший затупник Держсекретаря МВС України В.Зубчук, заступник Держсекретаря Міносвіти України Г.Науменко, керівники інших міністерств та відомств.

На колегії було розглянуто стан реєстрації в Україні нормативно-правових актів та перегляд актів на їх відповідність чинному законодавству згідно Указу Президента України №493 "Про державну реєстрацію нормативно-правових актів міністерств та інших органів виконавчої влади". Було зазначено, що протягом минулого року при проведенні правової експертизи та державної реєстрації нормативно-правових актів районними управліннями юстиції попереджено прийняття близько 500, а протягом поточного року - більше 100 незаконних правових норм, у тому числі тих, що порушують права та законні інтереси громадян та юридичних осіб. У зв\'язку з цим, за минулий рік районними управліннями юстиції було відмовлено в державній реєстрації майже 6 відсоткам та повернуто на доопрацювання біля 4 відсотків нормативно-правових актів від загальної кількості, поданих на державну реєстрацію. У 2002 році - відповдно 4 та 2 відсотки. Усього за 1999-2002 роки районними управліннями юстиції здійснено правову експертизу 37,134 тис. нормативних актів, з яких зареєстровано 32,510 актів.

Одночасно було зазначено, що окремі районні та обласні управління недостатньо організували роботу щодо перегляду нормативних актів на відповідність Конституції України та чинному законодавству. Зокрема, на здійснення належної роботи районними управліннями юстиції негативно впливає той факт, що 73 управління знаходяться в приміщеннях, не придатних до роботи. Крім того, районні управління юстиції недостатньо забезпечені нормативно-правовою базою, меблями, більшість управлінь юстиції не мають комп\'ютерів та іншої оргтехніки. На засіданні колегії було відмічено інші фактори неналежної роботи окремих районних та обласних управлінь юстиції.

Учасники колегії ухвалили постанову, в якій визначено заходи по покращенню роботи щодо реєстрації в Україні нормативно-правових актів та перегляд актів на їх відповідність чинному законодавству. Одночасно визначено, що ряд питань потребує вирішення саме на рівні закону.

Довідка. Указ Президента України №493 "Про державну реєстрацію нормативно-правових актів міністерств та інших органів виконавчої влади" був підписаний 3 жовтня 1992 року. За ініціативи Міністерства юстиції України від 21 травня 1998 року були внесено зміни та доповнення до Указу Президента, і з 8 червня 1998 року нормативно-правові акти районних держадміністрацій а також районних держадміністрацій у м. Києві та Севастополі, їх управлінь, відділів та інших підрозділів підлягяють державній реєстрації у відповідних управліннях юстиції. У зв\'язку з цим Міністерством юстиції та його обласними управліннями на місціях щорічно проводяться відповідні організаційні заходи - семінари, стажування, перевірки, надання практичної та методичної допомоги органам, чиї акти підлягають державній реєстрації.

Прес-служба Міністерства юстиції України
Tел. 229-88-70
E-mail: press@minjust.gov.ua