13-04-200400:00

На прохання посольства ФРН український Мін'юст перевірив документи, видані українськими органами РАЦС

На прохання Посольства ФРН Міністерство юстиції України здійснило низку перевірок українських органів реєстрації актів цивільного стану (РАЦС) на предмет достовірності даних у виданих ними документах. Через відсутність вільного доступу до реєстрів українських РАЦСів німецька сторона висловлювала припущення щодо можливості неправильного оформлення, підробки та зазначала щодо ускладнення перевірки документів, які були видані органами РАЦС.

У результаті неоднаразових перевірок Мін'юсту України жодного факту підробки документів, які були видані органами РАЦС, виявлено не було.

Про це, як повідомив Міністр юстиції України Олександр Лавринович, було заявлено у ході зустрічі представників Міністерства юстиції України з Керівником консульсько-правового відділу Посольства Федеративної Республіки Німеччина в Україні паном Роландом Шіссау.

Зустріч була присвячена, зокрема, взаємному визнанню офіційних документів, що легалізовані шляхом проставляння апостилю.

Українська сторона поінформувала Керівника консульсько-правового відділу Посольства Федеративної Республіки Німеччина в Україні що, відповідно до чинного на сьогодні законодавства України, в тому числі міжнародних договорів, доступ до інформації, пов'язаної з цивільним станом громадян, є обмеженим, оскільки вона має приватний конфіденційний характер. Обмін такою інформацією може здійснюватися лише на підставі міжнародних договорів, ратифікованих Верховною Радою України.

За підсумками зусрічі німецькій стороні передано проект Договору між Україною та Федеративною Республікою Німеччина про правову допомогу у цивільних справах, який, зокрема, направлений на врегулювання питання обміну інформацією, що стосується цивільного стану громадян.

Німецька сторона погодилася розглянути наданий проект Договору, зазначив Олександр Лавринович.

Як повідомлялося, 22 грудня 2003р. для України набула чинності міжнародна Гаазька Конвенція, що скасовує вимогу легалізації іноземних офіційних документів 1961 року, і передбачає спрощену процедуру легалізації документів, замінивши складну процедури консульської легалізації проставленням спеціального штампу „апостиль".

Заперечення проти приєднання України до вказаної Конвенції були висловлені Німеччиною та Бельгією. Зокрема, німецька сторона зазначала щодо можливості підробки офіційних документів, у тому числі, які були видані українськими органами РАЦС. В стосунках з цими двома країнами продовжує застосовуватися процедура консульської легалізації документів.

19-20 лютого 2004 року в Берліні, під час зустрічі Міністра юстиції України з Федеральним Міністром юстиції Федеративної Республіки Німеччина в рамках п'ятих українсько-німецьких консультацій на найвищому рівні, Німеччина погодилася переглянути свої заперечення щодо приєднання України до Конвенції.

Прес-служба Міністерства юстиції України
Tел. 229-88-70
E-mail: press@minjust.gov.ua