04-06-201811:04

Наталія Бернацька: інтереси дитини повинні стати одним із ключових принципів планування нашої роботи

З нагоди Дня захисту дітей 1 червня 2018 року на базі Міжвідомчої координаційної ради з питань правосуддя щодо неповнолітніх відбувся захід, спрямований на вивчення можливих шляхів вирішення проблем неповнолітніх правопорушників. У Міністерстві юстиції спільно з Програмою USAID «Нове правосуддя» було проведено презентацію американського досвіду роботи у впровадженні молодіжних програм із застосуванням практик відновного правосуддя.

Захід відбувся з метою ознайомлення членів Міжвідомчої координаційної ради з питань правосуддя щодо неповнолітніх при Міністерстві юстиції України, представників організацій громадянського суспільства, суддів, правників, науковців та українських експертів із досвідом США у налагодженні співпраці між судами та громадами задля впровадження відновного правосуддя, альтернативних мір покарання та ефективної ресоціалізації неповнолітніх.

«Інтереси дитини повинні стати основою та одним із ключових принципів планування нашої роботи та вироблення власних стратегій діяльності. Де можливе щасливе дитинство? Воно можливе в тій країні, де дитячі потреби поставлені на перше місце. Напевно можна сказати, що без зусиль і з боку держави, і з боку суспільства, ми не зможемо створити умови, аби кожна дитина почувалася щасливою. Тож докладемо разом всіх зусиль, аби кожна дитина була освіченою, належно вихованою та захищеною, а її мрії таким чином ставали дійсністю», - зазначила під час вступного слова перший заступник Міністра юстиції, голова Міжвідомчої координаційної ради з питань правосуддя щодо неповнолітніх Наталія Бернацька.

Під час першої сесії представники Громадського центру правосуддя Ред Гук в м. Брукліні, штат Нью-Йорк, представили досвід та успішні практики свого центру.

Високоповажний Алекс М. Калабрізі, суддя Верховного Суду штату Нью Йорк та головуючий суддя у Громадському центрі правосуддя Ред Гук, а також Вівіана Ґордон, заступник директора Громадського центру правосуддя Ред Гук, розповіли учасникам про інструменти, доступні для суддів в програмах громадського правосуддя, а також про те, наскільки ефективною і корисною для суддів є співпраця з представниками громади, щоб поліпшити рівень життя громади, покращити доступ до правосуддя та підвищити рівень громадської довіри до судів.

Під час другої сесії експерти Хезер Дей, директор молодіжних програм Громадського центру медіації Краун Гайтс, штат Нью-Йорк та Ханна Марголін, координатор волонтерів Програми правової допомоги Громадського центру медіації Краун Гайтс, штат Нью-Йорк, повідомили про досвід двох успішних проектів Центру судових інновацій, а саме — Громадського центру медіації Краун Гайтс та Програми правової допомоги.

Фотоматеріали за посиланням: https://minjust.gov.ua/galleries/zasidannya-mijvidomchoi-koordinatsiynoi-radi-z-pitan-pravosuddya-schodo-nepovnolitnih-kiiv-1-chervnya-2018-roku