31-05-201814:20

Наталія Бернацька презентувала досягнення України в сфері правосуддя для дітей на всесвітньому форумі

Удосконалення підходів до правосуддя для дітей дозволяє значно зменшити загальну кількість злочинів, які вчиняють неповнолітні. На цьому наголосила перший заступник Міністра юстиції України, голова Міжвідомчої координаційної ради з питань правосуддя щодо неповнолітніх Наталія Бернацька під час Світового конгресу з правосуддя для дітей.

Світовий конгрес проходив у Парижі 28-30 травня та був спрямований на  об'єднання професіоналів та зацікавлених сторін з усього світу навколо трьох основних питань: 

  • глобальні тенденції до залучення дітей до насильницького екстремізму та можливі рішення цієї проблеми;
  • впровадження більш ефективних способів зниження рівня правопорушень та рецидивів злочинів серед неповнолітніх;
  • вдосконалення механізму захисту дітей, які знаходяться у групі ризику, включаючи ранню профілактику.

Зі свого боку, Наталія Бернацька поділилася досвідом України у впровадженні правосуддя для дітей. Ключові досягнення, представлені заступником Міністра під час Конгресу – ефективна міжвідомча координація, розроблення Стратегії реформування правосуддя для дітей, успішний запуск системи пробації.

«За останні десятиліття ми почали передовсім працювати над попередженням дитячої злочинності та зменшенням негативного впливу кримінального процесу на дитину. Ми прийняли законодавство, яке передбачає альтернативні види покарання до неповнолітніх, та розробили рекомендації для суддів щодо забезпечення найкращого інтересу дитини», - зазначила Наталія Бернацька.

За її словами, прийняті зміни дозволили зменшити кількість неповнолітніх у місцях позбавлення волі. Сьогодні у виховних колоніях та секторах для тримання неповнолітніх знаходиться лише 146 засуджених неповнолітніх. Ці зміни важливі, підкреслила голова Міжвідомчої координаційної ради, адже серед дітей, які потрапляють у місця позбавлення волі, 68% вчиняють злочини знову. Тож удосконалення підходів до правосуддя для дітей дозволяє значно зменшити загальну кількість злочинів, які вчиняють діти. Вже прийняті зміни дозволили зменшити кількість злочинів, вчинених неповнолітніми, у більш ніж 3 рази протягом 2011-2016 років: з 16 626 до 5 230.

Наталія Бернацька також зазначила, що на сьогодні ключовим пріоритетом для України є ухвалення комплексного Закону «Про правосуддя щодо дітей» та запровадження програм відновного правосуддя. Наразі над вирішенням викликів у сфері правосуддя для дітей над законопроектом працює Міжвідомча координаційна рада, яка була створена в травні минулого року при Міністерстві юстиції у співпраці з ЮНІСЕФ Україна та «Фундацією DEJURE».

За підтримки Міжнародного фонду «Відродження» участь у Конгресі також взяли радник Міжвідомчої координаційної ради з питань правосуддя щодо неповнолітніх Соломія Старосольська та експерт ГО «Фундація DEJURE» Ірина Шиба.

 

Фотоматеріали за посиланням: https://minjust.gov.ua/galleries/pershiy-zastupnik-ministra-yustitsii-nataliya-bernatska-vzyala-uchast-u-vsesvitnomu-kongresi-z-pravosuddya-schodo-ditey-parij-28-30-travnya-2018-roku