19-07-201615:40

Наталія Севостьянова перевірила умови утримання підозрюваних у Лук’янівському СІЗО в Києві

«Багатьом з цих будівель більше 100 років. Найстаріша була побудована у 1863 році. Ми подивилися на камери, в яких утримують людей. Усі ми бачили плісняву на стінах, каналізацію, яка майже не працює. У таких умовах живуть люди, які лише очікують вирок суду. Нині в СІЗО перебуває 2058 осіб. Наша основна мета сьогодні показати реальну ситуацію, як люди в Києві, в серці України чекають вироку суду», - зазначила Наталія Севостьянова.

За її словами, на жаль, все ще не реформовано судову систему, тож не рідко трапляються випадки, коли нашим громадянам доводиться очікувати вироку в таких умовах роками.

«На сьогодні на території СІЗО перебуває 24 особи, які вже більше 4 років чекають судового рішення», - заявила заступник Міністра юстиції.

Вона також нагадала, що в Україні стартувала пенітенціарна реформа, яка має змінити ситуацію.

«Зараз проходять конкурси на ключові посади в новій структурі, яка прийде на зміну ліквідованій пенітенціарній службі. Замість неї в Міністерстві юстиції буде створено 3 нові департаменти. Ми будуємо нову систему служб пробації, яка безпосередньо спрямована на те, щоб запобігати вчиненню повторних злочинів. Вона допоможе людям, які потрапляють до цієї системи, повернутися до суспільства і повноцінно продовжити життя», - зазначила вона.

За її словами, нині держава не має коштів, щоб в один день побудувати нову тюремну систему, тому було обрано альтернативний шлях.

«Ми шукаємо механізми, які використовували в інших країнах, коли застосовуючи механізм державного приватного партнерства. Із залученням інвестора будувалася нова установа за межами міста, а після інвестор отримував старий об’єкт, який міг використовувати за власним бажанням», - поінформувала присутніх заступник Міністра юстиції.

Вона також повідомила, що до Мін'юсту вже зверталися представники потенційних інвесторів.

Радник Міністра юстиції, народний депутат Андрій Помазанов у свою чергу заявив, що держава не має знущатися над людьми, які зробили помилку. Натомість їх забезпечити гідними умовами, які дадуть змогу таким людям повернутися на волю повноцінними громадянами суспільства.

«На базі Парламенту було створено робочу групу, яка нині розробляє з експертами та громадськими активістами нового законодавство, яке дасть можливість нам будувати якісні нові корпуси для СІЗО та виправних  колоній. Це дасть можливість нам не займатися де-факто тортурами, а забезпечити виправлення та ресоціалізацію», - зауважив він.