03-02-200400:00

Найбільшу активність із звернень до органів юстиції у 2003 році виявили народні депутати Донецької та Львівської областей

Протягом 2003 року до Міністерства юстиції України надійшло 1904 звернення та запита від народних депутатів України. Як повідомив Міністр юстиції України Олександр Лавринович, найчастіше народні обранці ставили органам юстиції питання щодо невиконання рішень судів, зверталися з питань роз‘яснення конституційного, адміністративного, соціального та законодавства про працю, а також з питань легалізації об‘єднань громадян.

Як зазначив Олександр Лавринович, найбільшу активність, як і 2002 року, виявили народні депутати від округів Донеччини – понад 10% від усіх звернень та запитів до Міністерства юстиції та його регіональних органів. Минулого року виявили активність також народні депутати від Львівщини – понад 7% звернень та запитів. Трохи відстали позаминулорічні “лідери” по зверненнях до органів юстиції – народні депутати від Херсонської та Харківської областей, від яких у 2003 року надійшло по 5% звернень та запитів. Крім того, протягом минулого року до органів юстиції досить активно зверталися народні депутати Дніпропетровської, Черкаської, Запорізької, Луганської, Полтавської, Волинської та Київської областей.

Міністр юстиції відзначив тенденцію щодо посилення уваги народних обранців до проблеми виконання судових рішень в Україні. На фоні збільшення протягом минулого року більш ніж удвічі виконаних рішень судів, звернень від народних депутатів з цього приводу також збільшилося у порівнянні з 2002 роком на 20 %. Найчастіше народні депутати зверталися з питань повернення боргів громадянам, стягненню аліментів, по трудових та житлових спорах.

Олександр Лавринович наголосив, що в основному, ця категорія звернень та запитів народних депутатів України була обумовлена недосконалістю чинного законодавства, через яке були призупинені виконання судових рішень, а також відсутністю у боржників майна та коштів. Крім того, близько 7% таких звернень стосувалися неналежних дій при виконанні рішень судів державних виконавців.

Міністр юстиції також відзначив збільшення активності народних депутатів щодо запитів до органів юстиції по роз‘ясненню норм чинного законодавства. У порівнянні з 2002 роком таких запитів збільшилося майже на 30%.

Також 2003 року, протягом якого Міністерство юстиції України провело перевірку українських партій на дотримання вимог Закону України “Про політичні партії в Україні”, на 20% збільшилася кількість звернень народних депутатів з питань легалізації об‘єднань громадян.

Олександр Лавринович зазначив, що серед депутатських звернень, які надішли у 2003 році до органів юстиції, більшість були вирішені позитивно. Близько 0,5% депутатських звернень та запитів направлені за належністю в інші органи державної влади.

Прес-служба Міністерства юстиції України
Tел. 229-88-70
E-mail: press@minjust.gov.ua