Німеччина пропонує Україні експертну допомогу у приєднанні до Луганської конвенції 1988 року (м.Лугано, Італія), що регулює взаємне визнання та виконання судових рішень європейськими країнами – учасниками Конвенції. На цьому було наголошено під час зустрічі заступника Міністра юстиції України Василя Мармазова з директором Німецького Фонду міжнародного правового співробітництва Маттіасом Векерлінгом та Консулом Федеративної республіки Німеччини в Україні Роландом Шіссау, яка відбулася 18 травня 2004 року в Міністерстві юстиції України.
Як зазначив у ході зустрічі Маттіас Векерлінг, протягом року очікується реформування Луганської конвенції, сторонами якої на сьогодні можуть бути лише країни – члени Європейського Союзу, в напрямку приєднання до цієї Конвенції інших європейських держав.
Під час зустрічі було наголошено на неможливості визнання та виконання на території Німеччини рішень загальних судів України, оскільки Україна не є учасницею багатосторонніх конвенцій, що регулюють ці питання. На території України також не можуть бути визнані рішення німецького суду загальної юрисдикції, оскільки між двома державами відсутній договір про правову допомогу, як того вимагає чинне законодавство України.
Як повідомив заступник Міністра юстиції Василь Мармазов, за період 2002-2003 року німецька сторона надіслала 167 звернень щодо надання правової допомоги. За цей же період українська сторона в 27 випадках зверталася за правовою допомогою .
У ході зустрічі сторонами було досягнуто домовленостей про проведення у другій половині року експертної зустрічі щодо пошуку шляхів врегулювання проблеми взаємного визнання та виконання судових рішень Німеччиною та Україною. Зокрема, з огляду на можливість приєднання України до Луганської конвенції 1988 року.
Прес-служба Міністерства юстиції України