17-06-200400:00

Нормативно-правові акти в Україні проходитимуть експертизу на наявність положень, що створюють потенційні умови для злочинів

Міністерство юстиції розробило проект закону “Про кримінологічну експертизу проектів нормативно-правових актів”. Проектом пропонується запровадити в Україні кримінологічну експертизу нормативно-правових актів на наявність та для запобігання нормативному закріпленню положень, реалізація яких створюватиме в державі потенційні умови для вчинення злочинів та корупції. Про це повідомив Міністр юстиції України Олександр Лавринович.

На сьогодні, за словами Міністра, в Україні відсутні механізми прогнозування та попередження можливих негативних факторів у процесі нормотворчої діяльності. Відсутні самі законодавчо визначені поняття, такі як кримінологічна експертиза нормативно-правових актів, методики проведення такої експертизи, її форми та види, тощо.

Олександр Лавринович повідомив, що законопроектом передбачається створення правових засад та методичних засобів такої експертизи. Зокрема, утворення спеціальних структурних підрозділів, що займатимуться кримінологічною експертизою нормативно-правових актів, створення державної автоматизованої системи кримінологічної інформації, розробка методик експертизи тощо.

Незабаром законопроект буде винесено на розгляд Кабінету Міністрів України.

Прес-служба Міністерства юстиції України
Tел. 229-88-70
E-mail: press@minjust.gov.ua