13-08-200200:00

О.Лавринович підбив підсумки 100 днів роботи на посаді Міністра юстиції та пообіцяв суттєву зміну структури Міністерства

“100 днів на посаді Міністра юстиції України стали продовженням роботи, яка була започаткована на попередній позиції - державного секретаря Міністерства юстиції.” – заявив Олександр Лавринович, коментуючи прес-службі Міністерства юстиції України контрольний рубіж свого призначення на посаду Міністра вищого юридичного відомства. “На підставі цих підготовлених кроків вдалося здійснити все, що було визначено пріоритетом моєї роботи на першому етапі” – сказав Міністр.

За словами Олександра Лавриновича, це стосується кількох напрямків, найголовніший серед яких - реформування державної виконавчої служби. “Підготовка реформи, - наголосив глава юридичного відомства, - забрала найбільше часу і позначилася найбільшою кількістю змін, як в документальному вигляді, так і в тому, що відбулося безпосередньо всередені самої служби”.

Одночасно, за словами Олександра Лавриновича, поступово змінюється підхід до функціонування допоміжних структур Міністерства. Зокрема, започатковано новий підхід по функціонуванню системи правової освіти, реформовано систему всередині Міністерства, зроблена нова концепція роботи Міжвідомчої координаційної ради з питань правової освіти.

Поруч з цим, наголосив Міністр, здійснено кілька кроків в напрямку підвищення ролі Міністерства як нормотворчого центру. Олександр Лавринович відзначив розробку Міністерством юстиції кількох важливих законопроектів, що мають забезпечувати етапність адміністративної реформи в державі і стосуються функціонування системи управління та самоврядування в державі. Крім того, підкреслив він, здійснено комплекс заходів по реалізації Закону “Про судоустрій”.

Ще одним відповідальним напрямком роботи юридичного відомства Олександр Лавринович назвав кроки в частині представлення державних інтересів в зарубіжних юрисдикційних органах, зокрема, в Страсбургському суді - по створенню Міжнародного кримінального суду. “Це дуже відповідальний напрямок, який знайшов свої нормативні форми у вигляді указів Президента” – відзначив Міністр юстиції України. Встановлені відповідні міжнародні контакти. Зокрема, це стосується співпраці з Міністерством юстиції Німеччини, участі у проекті Євросоюзу в Україні по допомозі правового реформування, а також у програмі співробітництва щодо діяльності нотаріату в Україні з міністерством юстиції Канади.

Говорячи про свої наступні кроки на посаді Міністра юстиції України, Олександр Лавринович виділив, як один з найважливіших, - зміну структури Міністерства юстиції. “Структура буде мінятися суттєво, і це має бути зроблено так, щоб жодна функція Міністерства не постраждала. Але при цьому в переважній більшості напрямків має бути забезпечена можливість більш ефективної роботи та більш якісного виконання функцій, покладених на Міністерство.” – заявив Міністр. За словами Олександра Лавриновича, радикального реформування Міністерства юстиції протягом поточного року не відбудеться. Але в наступному році, повідомив він, “буде працювати вже нова структура, з новими функціональними обов‘язками кожної із підсистем, створених у ході реформування”.

Довідка. Олександр Лавринович був призначений Міністром юстиції України 7 травня 2002 року. До цього, з липня 2001 року, він працював на посаді Державного секретаря Міністерства юстиції України.

Прес-служба Міністерства юстиції України
Tел. 229-88-70
E-mail: press@minjust.gov.ua