29-10-201910:32

Олександр Банчук: Один з пріоритетів діяльності Міністерства юстиції – створення системи правосуддя, дружнього до дитини

У Міністерстві юстиції відбулась робоча зустріч заступника Міністра юстиції України Олександра Банчука із керівником Програми захисту дітей Представництва Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ) в Україні Наїрою Аветісян.

На початку зустрічі Олександр Банчук підкреслив, що ЮНІСЕФ є постійним та надійним партнером Міністерства юстиції України вже протягом багатьох років, а також висловив вдячність за всебічну підтримку ЮНІСЕФ в Україні у реалізації пілотного проєкту «Програма відновлення для неповнолітніх, які є підозрюваними у вчиненні злочину».

Зі свого боку Наїра Аветісян відзначила позитивні результати співпраці у межах Міжвідомчої координаційної ради з питань правосуддя щодо неповнолітніх та схвально оцінила запуск пілотного проєкту «Програма відновлення для неповнолітніх, які є підозрюваними у вчиненні злочину» в шести областях України (Львівська, Одеська, Миколаївська, Харківська, Донецька та Луганська області). Вона висловила сподівання, що результати Проєкту будуть поширені на всю Україну.

Разом з тим, сторони обговорили можливість майбутнього співробітництва у сфері розробки бази програм і проєктів профілактики правопорушень серед неповнолітніх. Крім того, сторони домовились провести роботу з удосконалення системи збору, обробки даних і статистики у сфері правосуддя для дітей та узгодити її з міжнародними стандартами, а також започаткувати роботу над стандартизацією навчальних програм для спеціалістів, що працюють у сфері правосуддя для дітей.

Олександр Банчук наголосив, що одним з пріоритетів діяльності Міністерства юстиції сьогодні є прийняття Закону про правосуддя, дружнє до дитини, а також повідомив, що наразі законопроєкт проходить процедуру погодження із зацікавленими органами виконавчої влади.

Наприкінці зустрічі сторони висловити сподівання на подальшу плідну співпрацю в межах Проєкту та фахову підтримку в підготовці та супроводі законопроєктів.

Фотоматеріали за посиланням: https://minjust.gov.ua/galleries/robocha-zustrich-zastupnika-ministra-yustitsii-oleksandra-banchuka-iz-kerivnikom-programi-zahistu-ditey-predstavnitstva-dityachogo-fondu-oon-yunisef-v-ukraini-nairoyu-avetisyan-kiiv-28-jovtnya-2019-roku