10-07-201811:21

Олена Сукманова: Антирейдерська комісія Мін’юсту повернула корпоративні права грецьким інвесторам

Антирейдерська комісія Міністерства юстиції скасувала неправомірні реєстраційні дії щодо компанії та повернула корпоративні права реальному власнику – грецьким інвесторам. Про це повідомила у своєму відеоблозі заступник Міністра юстиції з питань державної реєстрації Олена Сукманова.

Зокрема, комісія розглянула скаргу інвесторів щодо рейдерського захоплення компанії та переоформлення корпоративних прав цього підприємства на невідому особу.

«Ми звернулися до Міністерства юстиції, підготували необхідні документи. Дуже оперативно та професійно була розглянута скарга та вислухані аргументи. Було задоволено скаргу на проведені реєстраційні дії  і корпоративні права повернулись реальному власнику, тобто грецьким інвесторам», - прокоментував ситуацію представник компанії.

Олена Сукманова роз’яснила, чому комісія прийняла рішення скасувати реєстраційні дії і які саме порушення були допущені реєстратором.

За її словами, коли реєстратор здійснює реєстраційні дії, він в обов’язковому порядку повинен відсканувати всі документи, на підставі яких він робить цю дію,  і розмістити їх в електронному вигляді у реєстрі для того, щоб Мін’юст, перевіряючи законність такої реєстрації, мав доступ до інформації.

«Коли ми відкрили реєстр, ми не побачили жодного скану, жодного документу. Більше того, районна державна адміністрація, яка є зберігачем справи у паперовому вигляді, проінформувала нас про те, що жодного повідомлення від нотаріуса про відповідні зміни не надходило до райдержадміністрації. Крім того, сам нотаріус повідомив нас про те, що ніяких дій він не проводив. Відповідно, такі зухвалі порушення стали підставою для скасування зміни власників підприємства Антирейдерською комісією», - пояснила заступник Міністра юстиції з питань державної реєстрації.

Відео за посиланням: https://minjust.gov.ua/watch/zastupnik-ministra-yustitsii-sukmanova-olena-pro-konkretni-istorii-skarjnikiv-yaki-zvertayutsya-do-antireyderskoi-komisii-minyustu