27-12-201815:58

Олена Сукманова: Нацстратегія реформи юстиції для дітей стане основою для майбутніх законодавчих змін у цій сфері

Затверджена Урядом Національна стратегія реформування системи юстиції щодо дітей на період до 2023 року стане дорожньою картою для прийняття необхідних законодавчих змін спрямованих на запобігання та профілактику правопорушень, а також ресоціалізацію підлітків, які перебувають у конфлікті з законом. Про це повідомила перший заступник Міністра юстиції України Олена Сукманова.

«Наприкінці грудня Кабінет Міністрів затвердив нашу стратегію, яку робоча група Міжвідомчої координаційної ради з питань правосуддя щодо неповнолітніх розробляла протягом січня-липня 2018 року. За підтримки наших міжнародних партнерів Agriteam Canada Consulting Ltd. та UNICEF була проведена величезна робота і зараз ми маємо на загальнодержавному рівні затверджений документ, який стане дорожньою картою реформування системи юстиції для дітей», - сказала Олена Сукманова.

За її словами, національна стратегія містить аналіз прогалин чинного законодавства та пропозиції реформування стосовно кожної стадії системи юстиції щодо неповнолітніх – профілактики правопорушень, досудового розслідування, судового провадження, призначення й виконання покарань та ресоціалізації неповнолітніх.

«Документ пропонує, зокрема, розширену систему покарань, які не пов’язані з ізоляцією особи, що застосовуватиметься до неповнолітніх, альтернативні судовим процедури вирішення конфліктів (так звана медіація) та дієву систему профілактики правопорушень серед неповнолітніх», - зазначила перший заступник Міністра юстиції.

Вона також додала, що щороку більше 6,5 тис. неповнолітніх вчиняють кримінальні правопорушення й окрім того значною залишається частка тяжких та особливо тяжких злочинів, за вчинення яких було засуджено більше половини усіх підлітків.

«На жаль майже незмінною залишається тенденція до вчинення повторних злочинів неповнолітніми. Цю ситуацію потрібно змінювати і робити це комплексно із залученням усіх відповідальних сторін, що й передбачено у стратегії. Ми всі повинні усвідомлювати, що створюючи умови для щасливого та безпечного дитинства ми робимо внесок в успішне майбутнє нашої країни», - наголосила Олена Сукманова.