12-10-201810:17

Олена Сукманова: профілактика дитячої злочинності повинна стати ключовою у законі про юстицію щодо дітей

Законопроект про юстицію щодо дітей, який зараз розробляється, не повинен бути відірваним від реального життя, а всі його норми повинні бути прописані так, щоб вони чітко працювали на практиці. Про це перший заступник Міністра юстиції, голова Міжвідомчої координаційної ради з питань правосуддя щодо неповнолітніх Олена Сукманова сказала сьогодні під час засідання робочої групи з питань розробки проекту закону про юстицію щодо дітей.

«Наш закон не повинен бути відірваним від реального життя, бо все, що не працює на практиці, так і залишиться мертвою нормою закону. Він повинен дати чітку дорожню карту того, як рухатися різним державним органам у профілактиці правопорушень у дитячому середовищі та забезпечити найкращі умови для ресоціалізації тих, хто вже вчинив злочинні діяння», - сказала Олена Сукманова. За її словами, при розробці закону дуже важливо звернути ключову увагу на профілактику правопорушень у дитячому середовищі, тобто вирішити питання проведення комплексу заходів не лише з дітьми, які вже вчинили правопорушення, а й удосконалити загальну систему виховання дітей, що має об’єднувати навчально-виховний процес у закладах освіти та організацію змістовного дозвілля дітей, соціальну роботу з сім’ями. «Я це чітко знаю, бо є мамою двох дітей, і бачу, який високий зараз рівень агресії в дитячому середовищі загалом», - сказала Олена Сукманова.

Як зазначила радник Міжвідомчої координаційної ради з питань правосуддя щодо неповнолітніх Соломія Старосольська проект закону, який презентувався членам робочої групи, був розроблений залученими експертами, фахівцями на основі попередньо затвердженої Міжвідомчою координаційною радою концепції Закону та наданих міжнародними експертами пропозицій та рекомендацій. Недосконалі превентивні та реабілітаційні програми, відсутність механізмів медіації та можливості здійснення відновного правосуддя щодо неповнолітніх, проблеми визначення системи покарань, що можуть бути застосовані до них, – ключові питання, вирішення яких можливе через прийняття відповідного закону.

Під час сьогоднішнього засідання робочої групи були представлені й обговорені основні новели законопроекту, які були напрацьовані експертами. За результатами прийнято рішення провести ряд фокус-груп для детального обговорення окремих дискусійних питань проекту.

Довідка. Законопроект про юстиції щодо дітей покликаний створити умови для організації та ефективного функціонування системи юстиції щодо дітей і стати законодавчою основою для забезпечення профілактики правопорушень у дитячому середовищі, правосуддя щодо дітей у конфлікті із законом з урахуванням вікових особливостей їх розвитку, соціальної реабілітації дітей у конфлікті із законом та максимально наблизити українську юстицію щодо дітей до міжнародних стандартів.

Законопроект підготовлений та презентований експертами Міжвідомчої координаційної ради з питань правосуддя щодо неповнолітніх в межах проекту ГО "Фундація DEJURE" "Інституційна підтримка Міжвідомчої координаційної ради з питань правосуддя щодо дітей", що реалізується за підтримки Представництва Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ) в Україні. 

Фотоматеріали за посиланням: https://minjust.gov.ua/galleries/zasidannya-robochoi-grupi-z-pitan-rozrobki-proektu-zakonu-pro-yustitsiyu-schodo-ditey-kiiv-11-jovtnya-2018-roku