13-02-201914:52

Олена Сукманова: сподіваюсь, що законопроект «Про правосуддя, дружнє до дитини» буде прийнято парламентом у цьому році

Перший заступник Міністра юстиції Олена Сукманова висловила сподівання, що розроблений Мін’юстом разом з партнерами, зокрема, Дитячим фондом ООН (ЮНІСЕФ) в Україні, законопроект «Про правосуддя, дружнє до дитини» буде прийнято Верховною Радою у 2019 році. Про це вона сказала, відкриваючи публічну лекцію «Правосуддя та ре-соціалізація щодо дітей у конфлікті з законом: міжнародні стандарти та українська практика», яка відбулася в Мін’юсті.

«Законопроект «Про правосуддя, дружнє до дитини» вже готовий і цього тижня ми надішлемо його на остаточне опрацювання членам Міжвідомчої координаційної ради з питань правосуддя щодо неповнолітніх. Сподіваюся, що у цьому році він вже стане законом», - сказала Олена Сукманова.

Вона зазначила, що законопроект має на меті створення умов для організації та ефективного функціонування правосуддя, дружнього до дитини, що відповідає вимогам Конвенції про права дитини та іншим міжнародним стандартам у цій сфері. «У цьому законопроекті особлива увага сконцентрована на профілактиці правопорушень у дитячому середовищі, належному поводженні з дітьми у конфлікті з законом та їх соціальній реабілітації, а також на здійсненні правосуддя щодо дітей», - зазначила Олена Сукманова.

За її словами, на сьогоднішній день Міністерство юстиції стало координатором та, фактично, двигуном всього, що робиться в Україні для реформування сфери правосуддя для дітей. «Саме Мін’юст ініціював створення Міжвідомчої координаційної ради, яка займається реформуванням прав неповнолітніх, що контактують із законом. Саме Міністерство юстиції забезпечує діючу координацію в рамках роботи Ради, яка сьогодні об'єднуємо більшість стейкхолдерів в Україні зі сфери правосуддя для дітей», - наголосила перший заступник Міністра юстиції.

Вона зазначила, що Міжвідомча координаційна рада повинна стати повноцінною платформою для обміну досвідом, аналізу законодавства та формування й лобіювання необхідних для країни рішень тими людьми, які є справжніми фахівцями у цій сфері.

 

Фотоматеріали за посиланням: https://minjust.gov.ua/galleries/publichna-lektsiya-na-temu-pravosuddya-ta-resotsializatsiya-schodo-ditey-u-konflikti-z-zakonom-mijnarodni-standarti-ta-ukrainska-praktika-kiiv-13-lyutogo-2019-roku