23-11-201812:33

Олена Сукманова: створено онлайн-базу обміну успішними практиками підтримки неповнолітніх у складних життєвих обставинах

 Для попередження правопорушень серед неповнолітніх створено онлайн-базу обміну успішними практиками підтримки дітей та підлітків у складних життєвих обставинах. Посилання на цю базу (https://iccjc.org.ua) опубліковано на сайті Міністерства юстиції. Про це повідомила перший заступник Міністра юстиції Олена Сукманова. 

«Базу створено у рамках виконання завдань Міжвідомчої координаційної ради з питань правосуддя щодо неповнолітніх. Основою бази стали 57 практик, що були зібрані Мін’юстом серед державних органів, міжнародних партнерів та громадських організацій України. Її створення повинно підвищити ефективність у плануванні роботи з неповнолітніми, створити платформу дієвої підтримки дітей та підлітків у подоланні проблем, які призводять до вчинення ними правопорушень», - зазначила Олена Сукманова. 

Вона розповіла, що даний ресурс містить інформацію про практики, які вже ефективно реалізовані або реалізуються у різних регіонах України. «Основа бази охоплює практики з 20 областей нашої держави та міста Києва, а також 10 загальнонаціональних ініціатив. Надалі база постійно оновлюватиметься та  у перспективі налічуватиме сотні політик, програм та проектів», - сказала перший заступник Міністра юстиції. 

Олена Сукманова наголосила, база також стане майданчиком для нетворкінгу організацій, чия діяльність спрямована на розроблення, тестування та поширення згаданих практик: тут вони зможуть знаходити нові партнерства та генерувати ідеї для нових ініціатив. 

«Релевантну для їх професій інформацію та платформу для просування успішних практик у базі можуть знайти також і вчителі, науковці, організації громадянського суспільства, батьки. Користувачами бази можуть стати і самі неповнолітні. Там вони зможуть знайти активності, які допоможуть їм впоратися з труднощами – чи то психологічними, чи то соціальними, або ж знайти гуртки, молодіжні клуби та інші ініціативи, які дозволять з користю провести час чи знайти друзів», - підсумувала Олена Сукманова. 

Довідково: Організацію бази та створення її інтерактивної карти здійснено Фундацією DEJURE за підтримки Представництва Дитячого Фонду ООН (ЮНІСЕФ) в Україні.