18-03-201916:20

Олена Сукманова у Львові взяла участь у тренінгах для дітей в рамкам проекту «Від мрії до дії»

Перший заступник Міністра юстиції Олена Сукманова під час робочої поїздки до Львова взяла участь у тренінгах, спрямованих на профілактику правопорушень серед дітей, які проводились в рамках проекту «Від мрії до дії».

«Нещодавно в Одесі ми дали старт проекту «Від мрії до дії». Його мета -  профілактика правопорушень серед неповнолітніх за допомогою різних активностей. Він реалізовуватиметься в низці пілотних областей. Сьогодні у Львові ми разом з Всеукраїнським громадським центром «Волонтер» за підтримки Представництва Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ) в Україні провели тренінг для голів шкільних парламентів Львова, для того, щоб вони потім у своїх школах займалися попередження правопорушень шляхом підвищення здатності молодих людей формувати здорові й мирні стосунки з однолітками», - сказала Олена Сукманова.

Під час проведення тренінгу учасники поглибили свої знання та розуміння прав людини і дитини, зокрема дізналися про історичний процес формування та становлення дитячого права, ознайомилися із ключовими правами, зазначеними у Конвенції ООН про права дитини, та обговорили обов’язки, які передбачає кожне право. 

Окрім того, сьогодні відбувся ще один тренінг щодо протидії булінгу, який для школярів провели студенти Українського католицького університету та представники Дитячої дорадчої ради при Львівській міській раді. Під час тренінгу студенти навчили школярів чітко розуміти що таке булінг, як відрізнити його від конфліктної ситуації, правильно класифікувати його види, яка відповідальність передбачена чинним законодавством України за його вчинення та навчили правильно діяти, якщо школяр став жертвою булінгу чи спостерігачем. 

«Одна із найгірших речей, з якою ми можемо зіштовхнутися - це байдужість. Це особливо актуальна проблема в контексті булінгу, адже якби не байдужість оточуючих, які закривають на цю проблему очі, більшості випадків булінгу не відбулося б. Тому допомагайте тим, хто не має сили боротися, захищайте гідність інших дітей. І найголовніше - знайте свої права й використовуйте їх», - зазначила Олена Сукманова.

Водночас радник Міжвідомчої координаційної ради Соломія Старосольська наголосила: «Наша ціль - створити найкращі умови для попередження правопорушень серед учнівської молоді. Ми прагнемо шляхом залучення молодих людей створити платформу, де б вони самостійно розвивали здорові та мирні стосунки з однолітками, членами сім’ї, громадою. Дякуємо партнерам нашої Ради-ВГО «Волонтер», які є розробниками тренінгу, а також ЮНІСЕФ в Україні, за підтримку наших цілей. Переконані, що спільними зусиллями ми зможемо змінити світогляд підлітків щодо співпраці з своїми однолітками чи меншими дітьми».