18-04-201917:01

Олена Сукманова в Донецькій області взяла участь у тренінгах для профілактики правопорушень серед дітей

Перший заступник Міністра юстиції Олена Сукманова під час робочої поїздки до Донецької області взяла участь у тренінгах, спрямованих на профілактику правопорушень серед дітей, що проводились в рамках пілотного проекту «Від мрії до дії».

«Міністерство юстиції зараз реалізовує проект «Від мрії до дії». Його мета - профілактика правопорушень серед неповнолітніх, у тому числі тих, які перебувають у групі ризику, за допомогою різних активностей. Цей проект реалізовуватиметься в низці пілотних областей. Ми почали з Одеси, вже були у Львові, сьогодні на черзі Донецька область, а завтра ми завітаємо в Луганську» - сказала Олена Сукманова.

За її словами, сьогодні група дітей з Донеччини мала насичену програму. На початку дня мотиваційну зустріч для них провів Олександр Мащенко - український плавець, заслужений майстер спорту України, Параолімпійський чемпіон 2000, 2004 та 2008 років.

Потім лідери шкільного самоврядування пройшли тренінг «Будуємо майбутнє разом», який провели представники ВГО «Волонтер» за підтримки представництва Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ) в Україні. Під час цього заходу діти більше дізналися про свої права, зокрема, які передбачає Конвенція ООН про права дитини, та обговорили обов’язки, які випливають з них, презентували свої проекти щодо підвищення правосвідомості серед школярів.

Окрім того, сьогодні відбулася зустріч дітей із спортсменами футбольного клубу «Авангард» з Краматорська. Під час спілкування футболісти розповіли про важливість занять спортом та ведення здорового способу життя без шкідливих звичок. Більше того, діти мали можливість взяти участь у змаганнях за участю професійних спортсменів.

Наприкінці дня зустріч із дітьми провів керівник ГО «Центр інтелектуального та фізичного розвитку «Вітязь» Олександр Салівон. Він розповів про свій досвід роботи з «проблемними» дітьми і як за допомогою занять спортом багатьох з них вдалося повернути з кримінального шляху, на який вони вже стали.

«Я переконана, що сьогоднішній день дітям запам’ятається на все життя. Вірю, що цей новий досвід, нові знання стануть їм в нагоді щоразу, коли вони робитимуть свій вибір в житті, коли вони стоятимуть на непростому роздоріжжі між законом і його порушенням та вирішуватимуть, куди піти. Окрім того, я сподіваюся, що такі проекти, як проект «Від мрії до дії», стануть хорошим стимулом і прикладом для усіх відповідних органів в регіонах для активізації роботи у сфері профілактики правопорушень серед дітей», - зазначила Олена Сукманова.