04-10-201812:44

Олена Сукманова: Законопроект щодо уповноважених осіб Мін’юсту не несе жодних рейдерських загроз

Законопроект №9140, який передбачає створення уповноважених осіб Мін’юсту, не містить жодних норм, які могли б бути будь-яким чином використані для рейдерських атак. Про це у своєму спільному з Президентом Нотаріальної палати Володимиром Марченком відеоблозі повідомила заступник Міністра юстиції з питань державної реєстрації Олена Сукманова.  

«Жодного рейдерства за цим законопроектом не може бути. У ньому мова йде виключно про оформлення уповноваженими особами Мін’юсту спадщини, заповіту, оформлення договору дарування, оформлення договору довічного утримання. Корпоративні права можуть бути зареєстровані уповноваженим лише у тому випадку коли вони є в складі спадкової справи. Жодних договорів купівлі-продажу, жодних реєстрації бізнесу і так далі. Щоб шукати тут рейдерство потрібно мати хіба що хвору фантазію», - сказала Олена Сукманова.

Вона також зазначила, що на своєму вчорашньому засіданні парламентський комітет з питань економічної політики підтримав цей законопроект до розгляду у першому читанні в сесійній залі. «Комітет Верховної ради підтримав ініціативу народних депутатів та Міністерства юстиції щодо забезпечення наших громадян в селах, районах, районних центрах доступною послугою щодо оформлення спадщини з допомогою інституту уповноважених осіб Мін’юсту», - сказала заступник Міністра юстиції.

За словами Олени Сукманової, спочатку цей законопроект викликав неоднозначну реакцію з боку професійної, в тому числі нотаріальної спільноти. «Вчора ми провели тригодинне обговорення з Нотаріальною палатою для того, щоб зняти всі зауваження, що стосувалися створення нібито квазінотаріату. Ми дійшли згоди і оперативно внесли зміни до цього законопроекту, які були озвучені під стенограму в процесі розгляду законопроекту комітетом», - зазначила заступник Міністра юстиції. Йдеться про те, що уповноважена особа Мін’юсту має право з’явитися у відповідному районному центрі тільки у тому випадку, якщо там працює менше двох нотаріусів, на відповідну кількість населення, а в окремих випадках — тільки за згодою Нотаріальної палати, зазначила Олена Сукманова.

«Шановні нотаріуси якщо у вас є бажання працювати в районних центрах, в селах, будь ласка, двері завжди відкриті, вакансії, в тому числі, в державних нотаріальних конторах є на сайтах територіальних управлінь юстиції», - наголосила вона. Окрім того, кваліфікаційні вимоги до уповноважених фактично прирівняно до вимог, які зараз стосуються кандидатів на посади нотаріусів, тобто три роки відповідного стажу, плюс стажування, яке забезпечить Міністерство юстиції для того, щоб навчити оформляти саме спадщину. «Ми й надалі сподіваємось так само швидко знаходити компроміси і порозуміння з професійної нотаріальною спільнотою. У нас попереду ще багато справ і електронний нотаріат й інші проекти», - зазначила Олена Сукманова.

Президент Нотаріальної палати Володимир Марченко, у свою чергу наголосив що спільними зусиллями з Міністерством юстиції буде зроблено все необхідне, щоб у всіх містах, де сьогодні немає нотаріусів вони з’явилися. Він наголосив що всі питання, які могли викликати сумніви, були зняті і що під час подальшого доопрацювання цей закон буде вдосконалено.

Відео за посиланням: https://minjust.gov.ua/watch/zastupnik-ministra-yustitsii-olena-sukmanova-ta-prezident-notarialnoi-palati-volodimir-marchenko-pro-zakonoproekt-schodo-upovnovajenih-osib-minyustu