У четвер, 20 травня, у Львові відбувся соціально-економічний форум «Оптимізація заради покращення умов для в’язнів та підвищення безпеки суспільства». Під час нього керівництво Мін’юсту разом із представниками органів державної влади, місцевого самоврядування та бізнесу Львівської, Івано-Франківської, Тернопільської, Закарпатської, Волинської, Рівненської областей говорили, зокрема, про залучення бізнесу до співпраці з пенітенціарною системою.
«Наша основна мета – щоб суспільство відчувало себе захищеним. Для цього необхідно повністю змінити пенітенціарну систему, адже нині вона спрямована не на виправлення правопорушника, а на його тимчасову ізоляцію від соціуму. Відповідна реформа складається з окремих напрямків: створення належних умов тримання засуджених та ув’язнених; законодавче врегулювання проблеми; ресоціалізація правопорушника як пріоритет; цифровізація системи», – розповіла під час форуму профільна заступниця Міністра юстиції Олена Висоцька.
За її словами, таке «перезавантаження» пенітенціарної системи потребує чималих коштів. При цьому разом із загальним бюджетом, спеціальними фондами установ виконання покарань та допомогою міжнародних партнерів, джерелами фінансування реформи є допомога та підтримка органів місцевої влади і результати співпраці із бізнесом.
«Як відомо, одним із важливих аспектів реформування Державної кримінально-виконавчої служби України є підвищення ефективності управління державним майном, створення прозорих механізмів для залучення представників бізнес-середовища до співпраці. Саме тому Мін’юст прийняв рішення виставити на приватизацію недіючі установи пенітенціарної системи, які не здійснюють своєї правозастосовної та правозахисної функції, але в той же час можуть стати «ласим шматочком» для бізнесу», – зазначила Олена Висоцька.
Наразі вже 3 інвестиційно-привабливі об’єкти доступні для придбання:
Крім того, за інформацією профільної заступниці Міністра юстиції, вже невдовзі представники бізнесу зможуть «позмагатися» на торгах за ще кілька не менш цікавих лотів Західної України: