15-03-202416:55

Олена Висоцька: Обмеження для людей із судимістю вступати до ЗСУ є застарілою нормою

В Україні є близько 50 тисяч людей, які мають судимість і вже відбули покарання. Ще 26 тисяч перебувають у місцях позбавлення волі. Частину з них можуть мобілізувати до лав ЗСУ у разі прийняття змін до законодавства. Про це «Суспільному» розповіла заступниця Міністра юстиції України Олена Висоцька.

За словами Олени Висоцької, заборона людям із судимістю бути частиною армії є застарілою законодавчою нормою часів Радянського Союзу, а засуджені, які вже відбули покарання і є на волі, мають такі самі обов’язки, як і інші.

«Тому, звісно, що це дуже логічно, що вільних людей, які здатні допомогти Збройним Силам, можуть призивати без їх погодження або згоди», - зазначила вона.

Водночас, підкреслила заступниця Міністра, з другою категорією засуджених – особами, які зараз відбувають покарання у в’язницях, ситуація складніша. Для них передбачено умовно-дострокове звільнення за їхньою заявою.

«Тобто їхнє бажання, їхня мотивація є обов’язковими. В іншому випадку це просто не є ефективним для наших Збройних Сил», — сказала посадовиця, підкресливши, що крім цього буде врахована спроможність, фізична підготовка ув’язнених та відсутність медичних протипоказань для такої роботи за контрактом.

Саме це, за її словами, передбачає проєкт закону  №11079, який зареєстрований у Верховній Раді.

Також  Олена Висоцька повідомила, що наразі у законопроєкті визначено дві групи засуджених, які не матимуть права служити у ЗСУ: це засуджені, які отримали свої вироки за статтями проти основ національної безпеки та за злочини, пов’язані з військовою службою. Заразом заступниця Міністра припустила, що під час розгляду законопроєкту народні депутати можуть запропонувати й інші обмеження.

«Але ми вважали, що буде доцільно дати можливість абсолютно всім категоріям за винятком цих двох, а вже практика покаже», - зауважила вона.