11-09-202013:24

Олена Висоцька: Виставляємо на продаж об’єкти, в яких вже щонайменше рік не жили засуджені, а самі установи не функціонували як в’язниці

В ініційованому Мін’юстом розпродажі в’язниць основний інтерес для покупців становитимуть не приміщення, а земельні ділянки. Про це зазначила заступниця очільника відомства Олена Висоцька.

«Установи дійсно перебувають у поганому технічному стані. Але ми розуміємо, що покупець навряд чи захоче займатися цими приміщеннями саме як в’язничною інфраструктурою. Скоріше за все, відбудеться зміна їхнього цільового призначення і будуть побудовані нові приміщення», – розповіла Олена Висоцька.

За її словами, на продаж виставлені приміщення, в яких вже щонайменше рік не жили засуджені, а ці установи не функціонували як в’язниці. Вони свого часу були закриті, законсервовані, і наразі їх просто охороняють, обслуговують за рахунок державних коштів, але не як діючі в’язниці. Всю технічну інформацію про стан, площу приміщень, про земельні ділянки, на яких вони розташовані, в процедурі торгів потенційні покупці-інвестори зможуть отримати як учасники такого аукціону.

Об’єкти інфраструктури пенітенціарної системи підуть з молотка на електронних аукціонах через майданчик ProZZorro.Продажі. Стартова вартість об’єктів – це їхня балансова вартість.

«Офіційно торгів по продажу в’язниць ще немає. Наразі ми перебуваємо в процесі підготовки необхідних документів. Але ми завчасно публічно оголошуємо про такий продаж для того, аби, по-перше, якомога більше коло потенційних покупців змогло дізнатись про таку нашу ініціативу і про можливість придбати ці приміщення. А по-друге, для того, щоб торги відбулись на відкритому прозорому аукціоні і державне майно було відчужене за справедливою ринковою ціною», – наголосила заступниця Міністра юстиції.

Щодо питання продажу платних камер Олена Висоцька зазначила, що цей експериментальний пілотний проєкт полягав у тому, аби ув’язнені в слідчих ізоляторах мали змогу офіційно у держави придбати додаткові послуги з надання їм поліпшених умов перебування.

«Це більш зручні, краще обладнані камери. І вони дійсно користуються попитом. Наприклад, на сьогодні в Київському СІЗО абсолютно всі місця в таких приміщеннях з поліпшеними умовами перебування зайняті. По Україні до проєкту доєднався 21 слідчий ізолятор. Загалом на їхні рахунки від продажу таких камер надійшло понад 760 тисяч грн., які були направлені на ремонт безкоштовних приміщень для тримання ув’язнених», – розповіла заступниця очільника Мін’юсту.

Крім того, Олена Висоцька повідомила, що на рахунки СІЗО продовжують надходити кошти ще й від продажу подарункових сертифікатів на користування такими платними камерами. Станом на 9 вересня завдяки реалізації цього проєкту вдалося отримати понад 35,5 тисяч гривень.