02-06-202118:14

Ольга Оніщук: Мін’юст працює над створенням безкоштовного сервісу інформування власників нерухомості про реєстраційні операції з їхнім майном

Щоб убезпечити себе від підробки документів, які посвідчують право власності на нерухомість, та унеможливити «реєстраційне» рейдерство, потрібно завчасно потурбуватися про оцифрування відповідних відомостей — внесення їх до Державного реєстру речових прав на нерухоме майно. Для цього необхідно звернутися до найближчого державного ресторатора чи нотаріуса, або скористатися новою «пілотною» послугою Мін’юсту, яка була запущена у Харкові, та оцифрувати відомості про право власності онлайн. Про це заступниця Міністра юстиції України з питань державної реєстрації Ольга Оніщук повідомила в інтерв’ю на телеканалі «Дом».

«Завдяки новому пілотному проєкту ви, лежачи на дивані, зможете зі свого смартфона відправити заявку на внесення даних до реєстру, яку отримає та обробить реєстратор. Далі реєстратор направить запит до Бюро технічної інвентаризації. Тільки після того, як БТІ надасть відповідь, що право власності зареєстровано за вами, державний реєстратор завершить таку реєстрацію», — пояснила Ольга Оніщук.

Вона зазначила, що підробка документів залишається найбільшою проблемою з-поміж тих,  з якими щодня стикається Міністерство юстиції під час розгляду скарг у сфері державної реєстрації нерухомості. Це пов’язано, перш за все, із відсутністю оцифрованих відомостей про речові права в реєстрі та неналежною поінформованістю самих власників. Ольга Оніщук нагадала: платні послуги щодо інформування власників майна про будь-які реєстраційні операції з майном вже надає низка приватних сервісів, але сьогодні Мін’юст працює над тим, щоб відповідне повідомлення міг отримати кожен громадянин через застосунок «Дія» абсолютно безкоштовно. «Мін’юст працює над створенням безкоштовного сервісу інформування власників нерухомості про початок проведення реєстраційних дій з їхнім майном.  Поінформований — значить озброєний! Якщо  відомості про ваше майно внесені до державного реєстру, і ви встановите щодо нього «маячок», то щойно реєстратором буде розпочато будь-яку дію — вам відразу ж прийде повідомлення. Це означає, що ви зможете відреагувати на спробу проведення реєстраційної дії щодо вашої нерухомості, наприклад, на підставі підроблених документів, і звернутися до суду для встановлення відповідної заборони на певний строк», — розповіла заступниця Міністра, вкотре наголосивши, що відомості про право власності і похідні від нього речові права на нерухомість — право оренди, право власності на землю або на квартиру — обов’язково мають бути відображені реєстрі. Це допоможе максимально убезпечити вашу власність від шахрайських дій!