14-04-202115:37

Ольга Оніщук провела зустріч із Надзвичайним та Повноважним Послом Королівства Бельгія в Україні Алексом Ленартсом

Відбулася зустріч заступниці Міністра юстиції України Ольги Оніщук із Надзвичайним та Повноважним Послом Королівства Бельгія в Україні Алексом Ленартсом.

"Ефективний захист прав іноземних інвесторів — запорука зміцнення економічного потенціалу України, а потужна, розвинена економіка — це успішна держава! Наразі ми докладаємо максимум зусиль, аби мінімізувати в Україні ризики рейдерських атак, які відбуваються шляхом проведення незаконних реєстраційних дій, та ефективно захистити від посягань замовників «реєстраційного» рейдерства права як звичайних громадян, так і представників бізнесу й іноземних інвесторів", — зазначила Ольга Оніщук у ході зустрічі.

За її словами, протягом останнього року кількість атак у сфері державної реєстрації бізнесу в Україні суттєво знизилася, про що свідчить динаміка надходження скарг до Офісу протидії рейдерству Мін’юсту. Цьому, зокрема, посприяла низка вже реалізованих ініціатив щодо протидії «реєстраційному» рейдерству, як законодавчих і нормативних, так і технічних, що повністю унеможливили здійснення кібератак на реєстри нерухомості й бізнесу.

"Іноді профілактика рейдерської «хвороби» буває набагато ефективнішою ніж «лікування» її наслідків. Так, великий бізнес, особливо аграрні компанії, можуть бути ласим шматком для рейдерів та шахраїв, тож суб’єктам господарювання особливу увагу слід приділяти питанням юридичної і корпоративної безпеки бізнесу, не забуваючи  при цьому про превентивні заходи: належне оформлення установчих документів і документів, що підтверджують право власності на активи компанії, та своєчасне внесення відповідних відомостей до державних реєстрів.

Якщо атака на бізнес все ж відбулася, важливо обрати правильний спосіб захисту своїх прав,  чітко розуміти, у якій ситуації, до якого органу звертатися: коли до Мін’юсту, коли до правоохоронців,  коли до суду, а коли — одразу до кількох інституцій. Від правильності цього вибору залежить ефективність захисту законних прав та інтересів", — наголосила профільна заступниця Міністра юстиції України.

На її переконання, всі зроблені кроки, а також майбутні заходи, які планує реалізувати держава в напрямі протидії та запобігання «реєстраційному» рейдерству, стануть надійним щитом для захисту підприємців і важливим аргументом для іноземних інвесторів, які планують розвивати свій бізнес в Україні. Адже саме високий рівень захищеності власності є одним із основних індикаторів інвестиційної привабливості держави.