01-07-202109:28

Органи державної виконавчої служби змусили боржника сплатити 12-річний борг з аліментів

Органи державної виконавчої служби Міністерства юстиції упродовж минулого тижня стягнули 136,9 млн грн аліментів. З них 29,3 млн грн проблемної заборгованості, яка стягнута державними виконавцями завдяки застосуванню до боржників встановлених законом обмежень: позбавлення права виїзду за межі України, права керування транспортними засобами, права користування вогнепальною зброєю та права полювання, накладення арешту на майно, притягнення боржника до відбування суспільно корисних робіт.

Так, на виконанні у Шевченківському відділі державної виконавчої служби у місті Запоріжжі Південно-Східного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Дніпро) з 2008 року перебувало виконавче провадження про стягнення аліментів на утримання дитини.

Державним виконавцем до боржника було застосовано встановлені Законом обмеження та накладено арешт на кошти боржника.

У червні 2021 року, після затримки співробітниками Нацполіції транспортного засобу під керуванням боржника, останній був змушений сплатити заборгованість по аліментах – 227 250 грн та штраф 61 681 грн.

Органи державної виконавчої служби Міністерства юстиції з початку 2021 року стягнули 3,1 млрд грн аліментних платежів. З них 605,8 млн грн стягнуто державними виконавцями завдяки застосуванню до боржників встановлених законом обмежень.