24-06-202113:43

Органи державної виконавчої служби змусили боржника сплатити 254 тис грн аліментів

Органи державної виконавчої служби Міністерства юстиції упродовж минулого тижня стягнули 173,7 млн грн аліментів. З них 35,2 млн грн проблемної заборгованості, яка стягнута державними виконавцями завдяки застосуванню до боржників встановлених законом обмежень: позбавлення права виїзду за межі України, права керування транспортними засобами, права користування вогнепальною зброєю та права полювання, накладення арешту на майно, притягнення боржника до відбування суспільно корисних робіт.

Так, на виконанні у Горішньоплавнівському міському відділі державної виконавчої служби Північно-Східного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Суми) з серпня 2008 року перебувало виконавче провадження про стягнення аліментів на утримання дитини. Заборгованість з травня 2018 року по травень 2021 року складала 254 013 грн.

Державним виконавцем до боржника було застосовано заходи, передбачені частиною 9 статті 71 Закону України «Про виконавче провадження» та накладено арешт на майно боржника, відомості внесені до Державних реєстрів речових прав рухомого та нерухомого майна. І лише після виникнення у боржника необхідності виїзду за межі України, борг з аліментів було сплачено у повному обсязі.

Органи державної виконавчої служби Міністерства юстиції з початку 2021 року стягнули 2,9 млрд грн аліментних платежів. З них 576,5 млн грн стягнуто державними виконавцями завдяки застосуванню до боржників встановлених законом обмежень.