02-06-202113:25

Органи державної виконавчої служби змусили боржника сплатити 4-річний борг з аліментів

Органи державної виконавчої служби Міністерства юстиції упродовж минулого тижня стягнули 127 млн грн аліментів. З них  26,6 млн грн проблемної заборгованості, яка стягнута державними виконавцями завдяки застосуванню до боржників встановлених законом обмежень: позбавлення права виїзду за межі України, права керування транспортними засобами, права користування вогнепальною зброєю та права полювання, накладення арешту на майно, притягнення боржника до відбування суспільно корисних робіт.

Так, на виконанні в Зарічному відділі державної виконавчої служби у місті Суми Північно-Східного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Суми) з вересня 2018 року перебуває виконавче провадження про стягнення аліментів на утримання дитини починаючи з січня 2017 року.

Оскільки аліменти не сплачувались, державним виконавцем до боржника застосовано заходи, передбачені частиною 9 статті 71 Закону України «Про виконавче провадження» та накладено арешт на майно боржника, відомості внесені до Державних реєстрів речових прав рухомого та нерухомого майна.

Після невдалої спроби боржником реалізувати майно, останній сплатив борг у сумі 98,4 тис. грн, штраф у сумі 29,5 тис. грн та виконавчий збір у сумі 9,8 тис. грн.

Органи державної виконавчої служби Міністерства юстиції з початку 2021 року стягнули 2,4 млрд грн аліментних платежів. З них 485,3 млн грн стягнуто державними виконавцями завдяки застосуванню до боржників встановлених законом обмежень.