23-03-202111:40

Органи ДВС змусили боржника сплатити 10-річний борг з аліментів

Органи державної виконавчої служби Міністерства юстиції упродовж минулого тижня стягнули 134,1 млн грн аліментів. З них, 28,1 млн грн проблемної заборгованості, яка стягнута державними виконавцями завдяки застосуванню до боржників встановлених Законом обмежень: позбавлення права виїзду за межі України, права керування транспортними засобами, права користування вогнепальною зброєю та права полювання, накладення арешту на майно, притягнення боржника до відбування суспільно корисних робіт.

Так, на виконанні у Калуському міськрайонному відділі державної виконавчої служби Південно-Західного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Івано-Франківськ) з лютого 2014 року перебувало виконавче провадження про стягнення аліментів на утримання трьох дітей, починаючи з квітня 2011 року.

Державним виконавцем внесено боржника до Єдиного реєстру боржників та постановою державного виконавця накладено арешт на рахунки боржника. Крім того, винесено постанови про обмеження боржника у праві виїзду за кордон, у праві керування транспортними засобами, у праві користування зброєю та у праві полювання.

Після застосування встановлених законом обмежень, боржник сплатив борг в повному обсязі 102 307 грн, штраф у сумі 20 461 грн та виконавчий збір у сумі 10 231 грн.

Органи державної виконавчої служби Міністерства юстиції з початку 2021 року стягнули 1,2 млрд грн аліментних платежів. З них 236,6 млн грн стягнуто державними виконавцями завдяки застосуванню до боржників встановлених Законом обмежень.