13-04-202111:29

Органи ДВС змусили боржника сплатити 13-річний борг з аліментів

Органи державної виконавчої служби Міністерства юстиції упродовж минулого тижня стягнули 107,1 млн грн аліментів. З них, 22,6 млн грн проблемної заборгованості, яка стягнута державними виконавцями завдяки застосуванню до боржників встановлених Законом обмежень: позбавлення права виїзду за межі України, права керування транспортними засобами, права користування вогнепальною зброєю та права полювання, накладення арешту на майно, притягнення боржника до відбування суспільно корисних робіт.

Так, на виконанні в Ківерцівському районному відділі державної виконавчої служби Західного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Львів) з червня 2012 року перебувало виконавче провадження про стягнення аліментів на утримання дитини, починаючи з січня 2008 року.

Постановою державного виконавця накладено арешт на кошти та все майно боржника, відомості внесені до Державних реєстрів речових прав рухомого та нерухомого майна. Крім того, для забезпечення вимог щодо сплати аліментів, державним виконавцем до боржника застосовано заходи, передбачені частиною 9 статті 71 Закону України «Про виконавче провадження».

Після застосування встановлених законом обмежень, боржник сплатив у повному обсязі борг 118 395 грн, штраф у сумі 26 203 грн та виконавчий збір у сумі 11 839 грн.

Органи державної виконавчої служби Міністерства юстиції з початку 2021 року стягнули 1,6 млрд грн аліментних платежів. З них 310,3 млн грн стягнуто державними виконавцями завдяки застосуванню до боржників встановлених Законом обмежень.