06-05-202114:58

Органи ДВС змусили боржника сплатити 14-річний борг з аліментів

Органи державної виконавчої служби Міністерства юстиції упродовж минулого тижня стягнули 144,5 млн грн аліментів. З них 32,6 млн грн проблемної заборгованості, яка стягнута державними виконавцями завдяки застосуванню до боржників встановлених законом обмежень: позбавлення права виїзду за межі України, права керування транспортними засобами, права користування вогнепальною зброєю та права полювання, накладення арешту на майно, притягнення боржника до відбування суспільно корисних робіт.

Так, на виконанні в Святошинському районному відділі державної виконавчої служби у місті Києві Центрального міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Київ) з квітня 2007 року перебувало виконавче провадження про стягнення аліментів на утримання дитини.

Державним виконавцем внесено боржника до єдиного реєстру боржників, винесено постанови про обмеження боржника у праві виїзду за кордон, у праві керування транспортними засобами, у праві користування зброєю та у праві полювання.

Задля запобігання можливого відчуження майна, належного боржнику, винесена постанова про арешт майна боржника та оголошення заборони на його відчуження, відомості про обтяження майна, належного боржнику, зареєстровані у відповідних державних реєстрах.

Після реалізації майна боржника – однокімнатної квартири, стягнуто 14-річну заборгованість з аліментів у розмірі 120298 грн та штраф - 60149 грн.

Органи державної виконавчої служби Міністерства юстиції з початку 2021 року стягнули 2 млрд грн аліментних платежів. З них 400 млн грн стягнуто державними виконавцями завдяки застосуванню до боржників встановлених законом обмежень.