30-03-202111:14

Органи ДВС змусили боржника сплатити 16-річний борг з аліментів

Органи державної виконавчої служби Міністерства юстиції упродовж минулого тижня стягнули 111,5 млн грн аліментів. З них, 23,6 млн грн проблемної заборгованості, яка стягнута державними виконавцями завдяки застосуванню до боржників встановлених Законом обмежень: позбавлення права виїзду за межі України, права керування транспортними засобами, права користування вогнепальною зброєю та права полювання, накладення арешту на майно, притягнення боржника до відбування суспільно корисних робіт.

Так, на виконанні у Миргородському міськрайонному відділ державної виконавчої служби Північно-Східного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Суми) з квітня 2013 року перебувало виконавче провадження про стягнення аліментів на утримання дитини, починаючи з лютого 2005 року.

Постановою державного виконавця накладено арешт на все майно боржника та накладено арешт на рахунки боржника, відомості внесені до Державних реєстрів речових прав рухомого та нерухомого майна. Крім того, для забезпечення вимог щодо сплати аліментів, державним виконавцем до боржника застосовано заходи, передбачені частиною 9 статті 71 Закону України «Про виконавче провадження».

Завдяки застосуванню встановлених Законом обмежень, боржник сплатив 16-річний борг 111 124 грн, штраф 55 562 грн та виконавчий збір у сумі 11 112 грн.

Органи державної виконавчої служби Міністерства юстиції з початку 2021 року стягнули 1,3 млрд грн аліментних платежів. З них 260,1 млн грн стягнуто державними виконавцями завдяки застосуванню до боржників встановлених Законом обмежень.