23-04-202110:53

Органи ДВС змусили боржника сплатити 5-річний борг з аліментів

Органи державної виконавчої служби Міністерства юстиції упродовж минулого тижня стягнули 138,3 млн грн аліментів. З них, 28,4 млн грн проблемної заборгованості, яка стягнута державними виконавцями завдяки застосуванню до боржників встановлених Законом обмежень: позбавлення права виїзду за межі України, права керування транспортними засобами, права користування вогнепальною зброєю та права полювання, накладення арешту на майно, притягнення боржника до відбування суспільно корисних робіт.

Так, на виконанні в Залізничному відділі державної виконавчої служби у місті Львові Західного міжрегіонального управління міністерства юстиції (м. Львів) з травня 2016 року перебувало виконавче провадження про стягнення аліментів на утримання дитини, починаючи з  ічня 2016 року.

Постановою державного виконавця накладено арешт на рахунки боржника та майно, відомості внесені до Державних реєстрів речових прав рухомого та нерухомого майна. Крім того, для забезпечення вимог щодо сплати аліментів, державним виконавцем до боржника застосовано заходи, передбачені частиною 9 статті 71 Закону України «Про виконавче провадження».

Після застосування встановлених законом обмежень, боржник сплатив у повному обсязі борг 88 478 грн, штраф у сумі 52 226 грн та виконавчий збір 8 847 грн.

Органи державної виконавчої служби Міністерства юстиції з початку 2021 року стягнули 1,7 млрд грн аліментних платежів. З них 338,7 млн грн стягнуто державними виконавцями завдяки застосуванню до боржників встановлених Законом обмежень.