07-04-202115:53

Органи ДВС змусили боржника сплатити 567 тис аліментів

Органи державної виконавчої служби Міністерства юстиції упродовж минулого тижня стягнули 130,5 млн грн аліментів. З них, 27,6 млн грн проблемної заборгованості, яка стягнута державними виконавцями завдяки застосуванню до боржників встановлених Законом обмежень: позбавлення права виїзду за межі України, права керування транспортними засобами, права користування вогнепальною зброєю та права полювання, накладення арешту на майно, притягнення боржника до відбування суспільно корисних робіт.

Так, на виконанні в Інгульському відділі державної виконавчої служби у місті Миколаєві Південного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Одеса) з червня 2015 року перебувало виконавче провадження про стягнення аліментів на утримання дитини, починаючи з грудня 2014 року.

Постановою державного виконавця здійснено опис транспортного засобу боржника та накладено арешт на майно боржника, відомості внесені до Державних реєстрів речових прав рухомого майна.

Крім того, державним виконавцем встановлено, що боржник працює моряком, у зв’язку з чим до боржника застосовано заходи, передбачені частиною 9 статті 71 Закону України «Про виконавче провадження».

Після застосування встановлених законом обмежень, боржник сплатив у повному обсязі борг 567 089 грн, штраф у сумі 41 559 грн та виконавчий збір 20 779 грн.

Органи державної виконавчої служби Міністерства юстиції з початку 2021 року стягнули 1,5 млрд грн аліментних платежів. З них 287,7 млн грн стягнуто державними виконавцями завдяки застосуванню до боржників встановлених Законом обмежень.