16-03-202110:55

Органи ДВС змусили боржника сплатити 6-річний борг з аліментів

Органи державної виконавчої служби Міністерства юстиції упродовж минулого тижня стягнули 112,8 млн грн аліментів. З них, 22,5 млн грн проблемної заборгованості, яка стягнута державними виконавцями завдяки застосуванню до боржників встановлених Законом обмежень: позбавлення права виїзду за межі України, права керування транспортними засобами, права користування вогнепальною зброєю та права полювання, накладення арешту на майно, притягнення боржника до відбування суспільно корисних робіт.

Так, на виконанні у Покровському міському відділі державної виконавчої служби Південно-Східного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Дніпро) з травня 2015 року перебувало виконавче провадження про стягнення аліментів на утримання дитини.

Постановою державного виконавця накладено арешт на все майно боржника, відомості внесені до Державних реєстрів речових прав рухомого та нерухомого майна. Крім того, для забезпечення вимог щодо сплати аліментів, державним виконавцем до боржника застосовано заходи, передбачені частиною 9 статті 71 Закону України «Про виконавче провадження».

Після застосування встановлених Законом обмежень, боржник сплатив у повному обсязі борг у сумі 139 089 грн, штраф у сумі 57 197 грн та виконавчий збір у сумі 13 908 грн.

Органи державної виконавчої служби Міністерства юстиції з початку 2021 року стягнули 1,1 млрд грн аліментних платежів. З них 208,5 млн грн стягнуто державними виконавцями завдяки застосуванню до боржників встановлених Законом обмежень.