27-04-202114:12

Органи ДВС змусили боржника сплатити 6-річний борг з аліментів

Органи державної виконавчої служби Міністерства юстиції упродовж минулого тижня стягнули 133 млн грн аліментів. З них, 28,3 млн грн проблемної заборгованості, яка стягнута державними виконавцями завдяки застосуванню до боржників встановлених законом обмежень: позбавлення права виїзду за межі України, права керування транспортними засобами, права користування вогнепальною зброєю та права полювання, накладення арешту на майно, притягнення боржника до відбування суспільно корисних робіт.

Так, на виконанні в Деснянському районному відділі державної виконавчої служби у місті Києві Центрального міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Київ) з лютого 2015 року перебувало виконавче провадження про стягнення аліментів на утримання дитини, починаючи з листопада 2014 року.

Державним виконавцем внесено боржника до єдиного реєстру боржників, винесено постанови про обмеження боржника у праві виїзду за кордон, у праві керування транспортними засобами, у праві користування зброєю та у праві полювання.

Задля запобігання можливого відчуження майна, належного боржнику, винесена постанова про арешт майна боржника та оголошення заборони на його відчуження, відомості про обтяження майна, належного боржнику, зареєстровані у відповідних державних реєстрах. Крім того, державним виконавцем винесено постанову про арешт коштів боржника.

Боржник, маючи намір реалізувати квартиру, був змушений сплатити заборгованість по аліментах у сумі 226 тис грн, штраф 113 тис грн та виконавчий збір у сумі 22 870 грн.

Органи державної виконавчої служби Міністерства юстиції з початку 2021 року стягнули 1,9 млрд грн аліментних платежів. З них 367 млн грн стягнуто державними виконавцями завдяки застосуванню до боржників встановлених законом обмежень.