03-11-202015:59

Органи ДВС змусили погасити 10-річну заборгованість зі сплати аліментів

Органи державної виконавчої служби Міністерства юстиції упродовж минулого тижня стягнули 109,6 млн грн аліментів. З них, 26,8 млн грн проблемної заборгованості, яка стягнута державними виконавцями завдяки застосуванню до боржників встановлених Законом обмежень: позбавлення права виїзду за межі України, права керування транспортними засобами, права користування вогнепальною зброєю та права полювання, накладення арешту на майно, притягнення боржника до відбування суспільно корисних робіт.

Так, у Деснянському районному відділі державної виконавчої служби у місті Києві Центрального міжрегіонального управління Міністерства юстиції
(м. Київ) з березня 2010 року перебувало виконавче провадження про стягнення аліментів на утримання дитини. Заборгованість по аліментах станом на
1 жовтня 2020 складала 370 473 грн.

Задля запобігання можливого відчуження майна, належного боржнику, державним виконавцем винесена постанова про арешт майна боржника та оголошення заборони на його відчуження. Відомості про обтяження майна, належного боржнику, зареєстровані у відповідних Державних реєстрах, крім того винесено постанову про арешт коштів.

Для забезпечення вимог щодо сплати аліментів, державним виконавцем до боржника застосовано заходи, передбачені частиною 9 статті 71 Закону України «Про виконавче провадження».

Після вжиття заходів примусового виконання,  до відділу надійшла заява стягувачки, яка повідомила, що заборгованість по аліментам сплачено в повному обсязі.

Органи державної виконавчої служби Міністерства юстиції з початку
2020 року стягнули 5 млрд грн аліментів. З них 1,2 млрд грн стягнуто державними виконавцями завдяки застосуванню до боржників встановлених Законом обмежень.