17-11-202013:38

Органи ДВС змусили погасити 6-річну заборгованість зі сплати аліментів

Органи державної виконавчої служби Міністерства юстиції упродовж минулого тижня стягнули 131,3 млн грн аліментів. З них, 30,2 млн грн проблемної заборгованості, яка стягнута державними виконавцями завдяки застосуванню до боржників встановлених Законом обмежень: позбавлення права виїзду за межі України, права керування транспортними засобами, права користування вогнепальною зброєю та права полювання, накладення арешту на майно, притягнення боржника до відбування суспільно корисних робіт.

Так, в Олександрівському відділі державної виконавчої служби у місті Запоріжжі Південно-Східного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Дніпро) з жовтня 2015 року перебувало виконавче провадження про стягнення аліментів на утримання дитини, починаючи з серпня 2014 року до досягнення дитиною повноліття.

Задля запобігання можливого відчуження майна, належного боржнику, державним виконавцем винесена постанова про арешт майна боржника та оголошення заборони на його відчуження, крім того оголошено у розшук транспортний засіб боржника.

Для забезпечення вимог щодо сплати аліментів, державним виконавцем до боржника також застосовано встановлені законом обмеження, передбачені частиною 9 статті 71 Закону України «Про виконавче провадження».

Після вжиття заходів примусового виконання, до відділу надійшла заява стягувачки, якою повідомлено, що заборгованість по аліментах – 148 842 грн - сплачено в повному обсязі, в тому числі і штраф у сумі 29 202 грн.

Органи державної виконавчої служби Міністерства юстиції з початку
2020 року стягнули 5,3 млрд грн аліментів. З них 1,3 млрд грн стягнуто державними виконавцями завдяки застосуванню до боржників встановлених Законом обмежень.