24-05-202414:14

Отримуйте інформацію про відключення світла з офіційних джерел

Пам’ятайте, що шахраї або ворожа пропаганда можуть використати проблеми з енергопостачанням на свою користь. Тож не довіряйте стороннім ресурсам і не переходьте за посиланнями з незнайомих джерел!

Через масовані ворожі атаки в енергосистемі України є дефіцит потужності і застосовуються обмеження постачання електроенергії. Для організації побуту в таких умовах, українцям треба стежити за графіками відключень.

Фахівці Департаменту кіберполіції Національної поліції України попереджають: зловмисники можуть створювати фейкові онлайн-ресурси для поширення дезінформації в інтересах країни-агресорки, виманювання конфіденційних даних громадян та привласнення заощаджень громадян.

Наприклад, минулого року кіберполіція викрила групу зловмисників, які під час блекаутів створювали фейкові телеграм-боти енергетичної компанії. З їх допомогою вони викрадали облікові записи користувачів Телеграм і в подальшому використовували їх у шахрайських схемах.

Ознайомитися з графіком планових відключень у відповідному регіоні та списками постачальників за областями України можна на сайті Міністерства енергетики України за посиланням, а також на сайтах операторів розподільчих мереж:

 

Також, контакти постачальників електроенергії за областями доступні на офіційному сайті Міністерства енергетики України за посиланням.

 

Відповідно до Стратегії інформаційної безпеки на період до 2025 року