03-03-201813:33

Павло Петренко: більше 263 тисяч батьків отримали свідоцтва про народження дитини у пологовому будинку

Про це повідомив Міністр юстиції Павло Петренко у блозі на інтернет-порталі «Цензор. Нет».

Зокрема, він нагадав, що державна реєстрація народження тепер можлива у пологовому будинку. Послуга щодо прийому документів, необхідних для отримання свідоцтва про народження, та видачі останнього сьогодні діє в усіх областях України та у місті Києві.

«Наразі цей сервіс поширюється на 471 медичний заклад. Загалом з початку проекту вже 263 255 батьків отримали свідоцтво про народження, не виходячи з медичної установи. Фактично, сьогодні кожне четверте свідоцтво отримуються у пологовому будинку», - зазначив Павло Петренко.

Міністр акцентував увагу, що батькам дається рівно місць, аби зареєструвати народження дитини в органі державної реєстрації актів цивільного стану за місцем проживання одного з батьків або за місцем народження дитини. Несвоєчасна без поважної причини державна реєстрація батьками народження дитини тягне за собою накладення штрафу від одного до трьох неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Крім видачі свідоцтва про народження, додатково у пологових будинках України відбувається реєстрації місця проживання новонародженого.

«Наші працівники, які працюють у медичних установах, без жодних проблем приймуть відповідні документи для реєстрації місця проживання малюка. Фактично, нині за сучасною європейською процедурою вже проведено 49 785 таких реєстрацій по всій Україні», - повідомив очільник Мін‘юсту.

«В результаті цих новацій батьки новонароджених тепер забезпечені повним пакетом послуг, які дозволяють виконати всі юридичні формальності, пов’язані з народження дитини, не виходячи з медичної установи», - резюмував Павло Петренко.

Посилання: https://censor.net.ua/blogs/3053473/pershiyi_dokument_u_jitt_legko_dostupno_shvidko