15-12-201714:25

Павло Петренко: боротися з рейдерами має не лише Мін’юст, а й усі органи влади

Завдяки прийнятому антирейдерському закону ситуація з рейдерством в Україні змінилася кардинально – кількість рейдерських захоплень знизилася в рази. Однак боротися з рейдерством має не лише Мін’юст, а й усі інші органи державної влади. Про це Міністр юстиції Павло Петренко повідомив у інтерв’ю інтернет-виданню «Економіческіє ізвєстія».

За його словами, останні десять років в Україні діяло 30-35 організованих злочинних груп, які системно займалися протиправним захопленням чужої власності. Апогей їхньої незаконної діяльності припав на 2010-13 роки – до 3000 захоплень по країні в рік. Антирейдерський закон усунув основні можливості для маніпуляцій та вперше в історії України ввів кримінальну відповідальність за захоплення чужого майна — від 8 до 10 років позбавлення волі зі спецконфіскацією всього майна осіб і компаній, які причетні до рейдерських атак.

«За перші місяці роботи антирейдерського закону кількість скарг зменшилась в рази. По окремих скаргах нами направлені матеріали до правоохоронних органів, порушено декілька десятків кримінальних справ і перші справи вже є в судах з обвинувачувальними актами. Зокрема, справа київських нотаріусів, які масово переписували квартири киян. Ситуація за цей рік, коли діє антирейдерський закон, змінилася. Але це повинна бути боротьба не лише Мін’юсту, а й всіх інституцій влади», - наголосив очільник Мін’юсту.

Водночас він звернув увагу на ще одну проблему, яка теж стосується рейдерства.

«Я говорю про захоплення урожаю на фермі чи агрофірмі, з застосуванням зброї та погроз до власників і співробітників. Це явний бандитизм. І, на жаль, в Україні він є. Останні десятиріччя збір урожаю фарбувався в червоний колір — колір крові. Тому за ініціативою Мін’юсту створено систему антирейдерських аграрних штабів, які почали працювати з серпня 2017 р. Наразі немає конфліктів з жертвами, які траплялися майже щороку під час посівної. А на сьогодні порушено 17 кримінальних проваджень проти осіб, які намагались займатися грабежем і бандитизмом», - додав Міністр юстиції.

Посилання: http://politika.eizvestia.com/full/1412-pavel-petrenko-s-rossiej-dolzhen-byt-vizovyj-rezhim-s-biometricheskoj-identifikaciej