04-06-201810:40

Павло Петренко: ініціативи Мін’юста спрямовані на розвиток інституту відповідального батьківства

Про результати ініціативи #ЧужихДітейНеБуває та наступні кроки Міністерства юстиції України у сфері захисту прав дітей повідомив Міністр юстиції Павло Петренко у своєму блозі в інтернет-виданні «Українська правда».

«Минулого року Мін'юст дав старт ініціативі #ЧужихДітейНеБуває, в рамках якої було прийняте законодавство, що значно посилило відповідальність злісних неплатників аліментів. Результат не забарився: лише за 5 місяців цього року виконавці Мін'юсту стягнули на користь дітей 1,5 мільярда гривень боргів з аліментів. Натомість 117 тисяч злісних боржників отримали заборону виїздити за межі країни, керувати автомобілем, користуватися зброєю. Накладено 16 тисяч постанов про призначення суспільно корисних робіт. Понад 10 тисяч недобросовісних батьків та матерів оголошено у розшук. Близько 200 тисяч українців внесені до #ДошкиГаньби», - нагадав Павло Петренко.

Він проінформував, що серед ключових ініціатив, які реалізує Міністерство юстиції - повноцінний адвокатських захист неповнолітніх у всіх справах. «До наших юристів щороку звертаються сотні дітей, які точно можуть сказати, що держава захистила їх права», - зауважив Міністр.

Крім того, ще одним надзвичайно важливим проектом Мін'юсту є запровадження системи пробації для неповнолітніх. За словами очільника відомства, запуск пробації для неповнолітніх продемонстрував, що ці діти не втрачені для суспільства: 98% неповнолітніх, які пройшли через пробаційні програми, не вчинили повторних правопорушень.

«Це приголомшливий результат, який демонструє: якщо ми – дорослі – системно підходимо до вирішення проблем дітей, їхнє життя може докорінно змінитися», - наголосив Павло Петренко.

Він також нагадав, що другий пакет законів у рамках ініціативи #ЧужихДітейНеБуває спрямований на посилення санкцій для батьків, які не сплачують аліменти. «Звичайно, запропоновані методи впливу, які примушують боржників нарешті стати батьками, є доволі жорсткими. Проте ми не маємо права відступити, адже це питання не тільки майбутнього дитини, яка зростає в неповній сім'ї, але й майбутнього нашої держави», - зазначив очільник Мін’юсту.

Водночас, важливою складовою законопроекту 9286 є новації, спрямовані на розвиток інституту відповідального батьківства. Зокрема, мова йде про податкові пільги для батьків, які сумлінно виконують свій батьківський обов'язок, витрачають додаткові кошти на гуртки, навчання, спортивні та будь-які інші секції, а також про фінансові стимули для місцевої влади, яка опікуються дозвіллям і навчанням малечі, розвиває дитячий простір на місцях.

«Зараз батьки мають право на податкову знижку, якщо оплачують навчання в українських ВНЗ та спеціальних технічних закладах. Ми плануємо поширити податкову знижку на дошкільну, позашкільну і загальну середню освіту в Україні. Тобто пільги отримають батьки, які записали дитину в приватний садок, музичну школу, спортивну секцію або курси вивчення іноземних мов», - пояснив Міністр.

«Я закликаю всіх небайдужих громадян приєднатися до нашої ініціативи #ЧужихДітейНеБуває на підтримку другого пакету законопроектів. Адже наша спільна мета – зробити все можливе для того, щоб таке ганебне явище як борги батьків перед власними дітьми зникло в країні повністю. А бути відповідальним батьком чи мати стало нормою нашого життя», - резюмував Павло Петренко.

Посилання: https://blogs.pravda.com.ua/authors/ppetrenko/5b111752b42fc/