19-07-201813:45

Павло Петренко відкрив Форум з питань правосуддя для неповнолітніх

Сьогодні за ініціативи Міністерства юстиції та Міжвідомчої координаційної ради з питань правосуддя пройшов перший Форум з питань правосуддя для неповнолітніх, на якому підбили підсумки року роботи координаційної ради та визначили ключові завдання у сфері захисту прав дітей, які мають проблеми із законом.

Міністр юстиції Павло Петренко нагадав присутнім, що трохи більше року тому за ініціативи Міністерства юстиції було створено Міжвідомчу координаційну раду з питань правосуддя щодо неповнолітніх. Вона об’єднала думки і позиції представників різних органів влади у сфері дитячого правосуддя.

«Ми поставили перед собою мету відкрито й максимально публічно напрацювати інструменти, які зроблять українських дітей більш захищеними. А головне – привернуть увагу суспільства і представників влади до цієї теми. Пишаюся, що за такий короткий проміжок часу ми змогли зробити питання захисту прав дітей ключовим у порядку денному державних інституцій», - наголосив Міністр юстиції.

Віз зауважив: раніше діти, які вступали у конфлікт із законом, фактично не мали можливості повернутися до нормального життя. Система у переважній більшості випадків знищувала майбутнє таких дітей.

«Міністерство юстиції розпочало запуск системи пробації саме з роботи з неповнолітніми. За 2 роки ми отримали дуже хороші результати. У 2016 році пробаційні програми пройшли 4300 дітей. З них повторні порушення вчинили лише 110 підлітків, або 2,5%. Минулого року через такі програми пройшли 3370 неповнолітніх, з яких тільки 2,3% знову мали проблеми із законом . За кожною цією цифрою конкретна доля дитини, яка отримала шанс на нормальне життя. Ці результати надихають, адже показують правильність наших рішень, котрі дають шанс тисячам дітей мати майбутнє, не пов’язане з тюремною системою», - зазначив Павло Петренко.

Міністр юстиції подякував представникам усіх органів влади, які долучилися до роботи координаційної ради, та партнерам з ЮНІСЕФ, Програми USAID «Нове правосуддя», Агрітім Канада в Україні, Громадської організації «Фундація DEJURE», Всеукраїнської фундації «Захист прав дітей» за всебічну підтримку та допомогу в запроваджені найкращих міжнародних практик.

За словами першого заступника Міністра юстиції Наталії Бернацької, питання правосуддя для дітей стосується всіх міністерств і відомств, адже діти самостійно не можуть захистити свої права.

«Для нас надзвичайно важливо, щоб всі ініціативи у цій сфері були розроблені якомога ширшим експертним колом. Щоб в основу всіх ініціатив Міністерства юстиції ліг досвід усіх, хто причетний до цього процесу. Це правильний шлях для того, щоб системно змінювати цю сферу», - підкреслила вона.

Народний депутат Ірина Луценко у свою чергу зазначила, що створення умов для повноцінного захисту прав дитини – це боротьба країни за свій основний ресурс.

«Ще кілька років тому в Україні було 14,5 мільйона дітей. Свіжа статистика демонструє нам зменшення кількості дітей удвічі. Ми маємо зменшення головного людського ресурсу. І питання захисту дітей – питання того, наскільки якісний, здоровий і захищений людський ресурс ми матимемо. Якщо ми – представники влади і громадськості – говоритимемо про те, що ми можемо зробити, щоб захистити дітей, дати їм можливість розвиватися, лише тоді ми зможемо прогнозувати, якою буде наша держава через 10 чи 20 років», - заявила народний депутат.

За словами народного депутата Ігоря Алексєєва, у рамках запровадження судової реформи українські органи влади, експертне середовище та громадськість впритул підійшли до етапу розробки законодавства, пов’язаного із судочинством відносно неповнолітніх.

«У світі існує багато практик, коли правосуддя відносно дітей, які мають проблеми із законом, відбувається за особливою процедурою. Нині напрацювання законодавства про ювенальну юстицію – один із пріоритетів як у питаннях реформи судової гілки влади, так і в питаннях захисту прав та інтересів дітей», - сказав він.

Фотоматеріали за посиланням: https://minjust.gov.ua/galleries/vseukrainskiy-forum-z-pitan-pravosuddya-dlya-ditey-kiiv-19-lipnya-2018-roku

Відео за посиланням: https://minjust.gov.ua/watch/ministr-yustitsii-pavlo-petrenko-pro-pitannya-zahistu-prav-ditey-v-ukraini

Відео за посиланням: https://minjust.gov.ua/watch/ministr-yustitsii-pavlo-petrenko-pro-perebuvannya-nepovnolitnih-na-obliku-v-organah-probatsii