17-07-201718:28

Павло Петренко відкрив у Сумах другий контакт-центр системи безоплатної правової допомоги

Сьогодні Міністр юстиції Павло Петренко в рамках візиту на Сумщину відкрив другий контакт-центр системи безоплатної правової допомоги, працівники якого надаватимуть консультації українцям за телефоном гарячої лінії БПД 0 800 213-103.

«Сьогодні в повноцінному режимі запрацював наш другий контакт-центр системи безоплатної правової допомоги. Головне завдання цього центру – надавати первинну правову консультацію громадянам», - зазначив Міністр юстиції.

За його словами, у центрі працюють 6 молодих фахівців, які з 7 години ранку до 9 години вечора консультують українців. Сам центр почав працювати в тестовому режимі ще в квітні. За цей час тут отримали допомогу понад 4 тисячі громадян.

«Коло питань, з якими зверталися українці - дуже широке. Це і нарахування пенсії, і сплата аліментів, і позбавлення батьківських прав, і оформлення субсидії чи земельних ділянок для сімей учасників АТО. Це ті болючі питання, які турбують українців і стосуються доль людей. Це ті питання, які досі українці не могли вирішити без фахової юридичної допомоги», - додав Павло Петренко.

Він також зазначив: насправді багато громадян потребують лише консультації і підказки стосовно того, як заповнювати документи чи куди звернутися для вирішення їхнього питання.

«За статистикою, яка підтверджується і роботою першого контакт-центру в Чернівцях, тільки 20% людей, які телефонують до контактних центрів, у подальшому звертаються до адвокатів. 80% отримують достатню правову допомогу телефоном», - додав очільник Мін’юсту.

Міністр юстиції також анонсував запуск ще однієї важливої ініціативи Мін'юсту – сільського нотаріату.

«У 2015 році однією з тих ідей, яка зародилася за спільної ініціативи народних депутатів з Сумщини, команди Міністерства юстиції і місцевої влади, стало створення сільського нотаріату, який максимально наблизить нотаріальні послуги до жителів сіл та невеликих містечок. В рамках проекту співробітники сільської ради або об’єднаної громади матимуть право виконувати ті самі функції, що й нотаріус у великому місті», - наголосив він.

За його словами, Сумщина стала першим регіоном, де вже найближчим часом буде реалізовано цей проект.

«Перші 8 сільських нотаріусів вже пройшли навчання та стажування у Міністерстві юстиції і незабаром почнуть роботу з обслуговування населення. Перш за все, це стосується таких популярних у сільській місцевості питань як оформлення спадщини, отримання копій документів на нерухоме майно, оформлення свідоцтва про право на спадщину та багато інших. Всі ці послуги можна буде отримати у сільських нотаріусів», - зазначив Міністр юстиції.

При цьому він наголосив: Міністерство юстиції готове разом з органами влади на місцях й надалі розвивати цю ініціативу, щоб всі без виключення сільські ради і територіальні громади на території Сумської області вже наступного року мали в штаті як мінімум одного сільського нотаріуса.

«Маємо амбітний план – зробити Сумщину першим регіоном, в якому нотаріальна послуга дійде до найменшого селища, до найменшої об’єднаної громади. А за Сумщиною підтягнуться й інші області», - сказав очільник Мін’юсту.

У рамках візиту Павло Петренко також провів зустріч з Головою Сумської обласної державної адміністрації Миколою Клочком та фахівцями органів системи юстиції Сумської області.