08-02-201915:54

Павло Петренко: за рік ми майже вдвічі покращили показник виконання судових рішень

У 2018 році було значно покращено ситуацію зі стягненнями аліментів та боргів із зарплати. Про це повідомив Міністр юстиції Павло Петренко в ексклюзивному інтерв’ю «Інтрефакс-Україна».

«2018 рік для виконавчої служби був дуже напружений. Розробляючи реформу судової системи у 2016 році і системи виконання судових рішень як її частини, ми провели масштабну роботу з аналізу системних проблем в роботі державної виконавчої служби. Виявилося, що з близько 2 млн судових рішень майже 700 тисяч стосувалися стягнення аліментів. Ще близько 50 тисяч – стягнення заборгованості із зарплати. На той момент рівень виконання цих документів був вкрай низький», – зазначив Павло Петренко.

Він наголосив, що завдяки законодавчим новаціям у 2018 році ситуація докорінно змінилася.

«Ми запустили масштабний проект #ЧужихДітейНеБуває, в межах якого вже прийнято два великі пакети законодавчих новел, які посилили відповідальність за несплату аліментів і надали виконавцям низку дієвих інструментів впливу на боржників. Завдяки цьому минулого року ми зробили реальний прорив – обсяг стягнення аліментів зріс вдвічі. В абсолютних цифрах – це 4 млрд 600 млн грн боргу, які отримали понад 550 тисяч українських дітей», – заявив очільник відомства.

Також, за його словами, значно покращено ситуацію зі стягненнями боргів із зарплати. За рік виконавцям вдалося стягнути 461 млн грн, що майже на 100 млн грн більше, ніж роком раніше. Повністю зароблене отримали понад 38 тисяч працівників, які подекуди роками не бачили зарплати.

«Завдяки покращенню роботи за цими двома великими категоріями виконавчих проваджень ми виходимо на цифру фактичного виконання всіх судових рішень в 30-40%. І це при тому, що ми маємо такі категорії виконавчих проваджень, які апріорі неможливо виконати, наприклад, якщо боржник перебуває у стані банкрутства. Можливості стягнути борг з нього немає, однак і виконавець при цьому не має права закрити таке провадження», – зауважив Павло Петренко

Він підкреслив: отриманий минулого року результат – це стимул далі покращувати ситуацію. «Я налаштований оптимістично і не маю сумнівів, що за рік чи два ми вийдемо на середній показник фактичного виконання судових рішень на рівні 50-60%, що є нормою для європейських країні».

 

Публікація: https://ua.interfax.com.ua/news/interview/564699.html?fbclid=IwAR3eJZqJySz4yL08qTyXttqhGRDBbXsjPG97NkyhfDYrs8CfAtGAkmU4Gvw