03-06-201913:50

Павло Петренко: Захист прав дитини - запорука успішної держави

Щасливу країну можуть збудувати тільки щасливі дорослі, а щасливі дорослі виростають виключно із щасливих дітей. Саме тому перед усіма нами стоїть важливе завдання зробити так, щоб українські діти посміхалися, були щасливими, відчували любов, турботу і захист. Про це в неділю, виступаючи в рамках другого щорічного фестивалю «Я МАЮ ПРАВО!», присвяченого Дню захисту прав дітей, сказав Міністр юстиції Павло Петренко.

«Приємно, що з кожним роком зростає кількість дітей та батьків, які відвідують наш фестиваль. Кожен рік до Дня захисту прав дітей вони мають нагоду познайомитися з українською юстицією, дізнатися про свої права, а також про те, як ці права захищати. А найголовніше – це все відбувається в легкій, зрозумілій дитині ігровій формі», - зауважив очільник Мін’юсту.

За його словами, саме захист прав найменших українців став одним із пріоритетів у роботі Міністерства юстиції та Уряду. І прикладом такої роботи є масштабний проект #ЧужихДітейНеБуває.

«Проект із захисту прав дітей #ЧужихДітейНеБуває став нашою відповіддю на те, що багато років в Україні діти з неповних сімей не отримували належної уваги від того з батьків, хто покинув родину. Нам вдалося достукатися до великої кількості дорослих і примусити їх звернути увагу на власних дітей. На користь 900 тисяч українських дітей було виплачено 6,7 млрд грн боргів зі сплати аліментів. Це ті кошти, які пішли на виховання, навчання й розвиток найменших українців», - підкреслив Міністр юстиції.

Він також поінформував присутніх, що Мін’юст запустив ініціативу #СтопБулінг, в рамках якої в школах проходять заходи, покликані ліквідувати такі явища, як тиск та знущання над дітьми.

Очільник Мін’юсту подякував партнерам – Агентству США з міжнародного розвитку (USAID), представництву Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ) в Україні, системі безоплатної правової  допомоги – та всім співробітникам органів юстиції, які допомагають реалізовувати важливі ініціативи міністерства.

«Попереду у нас ще багато роботи. Я переконаний, через зміну ментальності дорослих ми зможемо зробити наших дітей щасливішими. Кожен маленький крок кожного громадянина у цьому напрямі забезпечить зміни в державі. Разом ми побудуємо країну щасливих людей», - додав Павло Петренко.

Директор Координаційного центру з надання безоплатної правової допомоги Олексій Бонюк зауважив: для того, щоб бути успішним у роботі із захисту прав дітей, потрібно знати всього 2 речі. Перша з них – це права, які мають наші діти, а друга – хто може ці права захистити.

«Хочу наголосити, що кожна дитина має право на безоплатний адвокатський захист, і це є великим досягненням. Батьки мають знати про цю можливість та за необхідності обов’язково її використовувати. Ми також працюємо над розробкою низки тренінгових програм і проектів, які б дали можливість в простій ігровій формі доносити дітям інформацію про те, які права вони мають», - сказав він.

Керівник Відділу сприяння розвитку демократії та врядування Місії Агентства США з міжнародного розвитку (USAID) в Україні та Білорусі Томас Вайт подякував Павлу Петренку за можливість взяти участь у святкуванні Дня захисту прав дітей.

«Ми визнаємо зусилля українського Уряду та громадянського суспільства у роботі над покращенням розуміння громадянами важливості захисту прав дітей та надання доступу до юридичних послуг найменшим українцям», - наголосив представник USAID.

За його словами, USAID через програму «Нове правосуддя» радо надає підтримку Міністерству юстиції у розробці та впровадженні проекту «Я МАЮ ПРАВО!» та у розширенні  цієї успішної ініціативи на сферу забезпечення прав дитини.

«Сподіваюся, завдяки такій роботі буде удосконалена правова база захисту дітей від насильства. Також дуже добре, що в рамках ініціативи надається підтримка батькам у здійсненні виховної ролі. Все це дасть можливість підвищити рівень захисту дітей», - зазначив Томас Вайт.

Заступник Голови Представництва Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ) в Україні Лора Білл підкреслила, що в ЮНІСЕФ дуже раді долучитися до ініціатив Мін’юсту, адже вони є важливою складовою виконання Урядом зобов’язань щодо захисту прав дітей в рамках Конвенції ООН про права дитини.

«Для захисту прав дитини дуже важливо, щоб усі відповідальні за цю роботу – державні установи, навчальні заклади, громадянське суспільство і кожна особа – мали достатній рівень знань у цій сфері. ЮНІСЕФ продовжить підтримку Міністерства юстиції у напрямі посилення спроможності спеціалістів, які захищають права дітей в контексті реформування системи правосуддя для дітей», - додала вона.

Під час фестивалю також було підбито підсумки Всеукраїнського конкурсу дитячих малюнків «Я МАЮ ПРАВО!», організованого Координаційною радою молодих юристів.

Фотоматеріали: https://minjust.gov.ua/galleries/festival-ya-mayu-pravo-kiiv-02-chervnya-2019-roku