11-04-201813:48

Павло Петренко: завдяки Мін’юсту працівники підприємств-боржників почали отримувати зарплати

Робота штабів Міністерства юстиції з ліквідації заборгованості по заробітній платі дала можливість українським робітникам отримати борги із заробітної плати, які подекуди накопичувалися роками. Про це сьогодні під час прес-конференції в Кабінеті міністрів повідомив Міністр юстиції Павло Петренко.

Зокрема, КП «Новомосковськтеплоенерго» погасив заборгованість на 6,5 млн грн, 5,9 млн грн стягнено на користь працівників з ПрАТ «Азот» та ДП «Рівненський облавтодор». 2,9 млн грн стягнено держ. виконавцями Мін‘юсту з ПАТ «Чернігівський завод радіоприладів».

«З 2 квітня в усіх регіонах почали роботу штаби та мобільні групи з ліквідації заборгованості по заробітній платі. Вони взаємодіють із тимчасовими комісіями з питань погашення заборгованості при обласних та районних держадміністраціях, органах Державної фіскальної служби, Нацполіції та Державної інспекції України з питань праці з метою повернення заробленого тисячам українців», - наголосив очільник Мін’юсту.

«Мобільні групи також почали роботу 2 квітня у Харкові, Дніпрі, Кривому Розі, Маріуполі, Торецьку та Сєверодонецьку. До кінця цього місяця аналогічні групи запрацюють у Рівному, Запоріжжі, Миколаєві, Києві, Хмельницькому та Херсоні», - додав Міністр юстиції.

Він також поінформував присутніх: нині на виконанні органів державної виконавчої служби перебуває 15,9 тис. виконавчих документів про стягнення зарплати на 392,5 млн грн. З початку року виконавцями стягнено 116,2 млн грн – кошти отримали 9 651 працівників.

«Серед найбільших боржників Харківське державне авіаційне виробниче підприємство, де заборгованість сягнула вже 73,7 млн грн, «Суднобудівний завод імені 61 Комунара», яке заборгувало працівникам 30,1 млн грн, та футбольний клуб «Металіст» з боргом у майже 29 млн грн. Це підприємства різних форм власності, однак до кожного з них ми вживатимемо однаково жорсткі заходи для того, щоб українці нарешті отримали зароблене», - заявив Павло Петренко.

Очільник Мін’юсту зазначив, що запуск нового напрямку роботи оперативних штабів у регіонах був продиктований успіхом ініціативи зі стягнення боргів з аліментів. Адже, як несплата аліментів, невиплата заробітної плати є однією з найболючіших соціальних проблем держави.

«За 2 місяці дії закону #ЧужихДітейНеБуває дії ми побачили реальні результати, які перевершили усі найоптимістичніші прогнози. Лише з початку року дітям виплачено 840 млн грн аліментів, з них 241 млн грн завдяки запровадженим новаціям», - зауважила Заступник Міністра юстиції Світлана Глущенко.

За її словами, 116 тисячам неплатників заборонено виїжджати за кордон, обмежено у праві керувати автомобілем, користуватися зброєю та полювати. 8200 батьків, які не бажали добровільно фінансувати власних дітей оголошено у розшук.

«Вже винесено 255 судових постанов про призначення суспільно корисних робіт та складено 12 тис. відповідних протоколів, які перебувають на розгляді у судових органах. З 6 лютого відкрита #ДошкаГаньби – публічний реєстр неплатників аліментів, куди внесено близько 196 тисяч боржників», - наголосила Світлана Глущенко.
 
 Презентація

 Інфографіка